Gündem Aranıyor diye kullandığı kimliğin sahibi de aranıyormuş

Yakalanmamak için kullandığı kimliğin sahibinin de araması çıktı

Aranıyor diye kullandığı kimliğin sahibi de aranıyormuş

Bodrum’da 3 ayrı suçtan aranan tatilci, yakalanmak için ortağının kimliğini kullandı. Ortağı da aranan şahıs çıkınca tatilci gözaltına alındı. Gözaltına alınıp ifadesi alınan kişi 'Başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması' suçundan işlem yapılıp serbest bırakıldı.

Haber Merkezi IHA
Aranması olduğu için ortağının kimliğini kullanan kişi, ortağının da aranması olduğu için polislerce yakalandı.
Aranması olduğu için ortağının kimliğini kullanan kişi, ortağının da aranması olduğu için polislerce yakalandı.

Özel ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 3 kaydı bulunan bir şahıs, eşi ile İstanbul’dan Gümbet Mahallesi’ndeki bir otele tatile geldi.

  • Şahıs, aranması olduğu için otele giriş yaparken ortağının kimliğini kullandı. Ortağı da aranan şahıs çıkınca ihbarı alan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri otele gitti.

Şahıs, otelde polisin yaptığı kontrolde yine aranması olan ortağı K.D.’nin kimliğini beyan etti. Şahsın durumundan şüphelenen polis ekipleri, birkaç soru daha sorunca gerçeği itiraf etti. Şahsın gerçek kimliğinin E.K. olduğu, kimliğini kullandığı ortağı K.D.’nin aranan şahıs olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınıp ifadesi alınan E.K.’ya, ‘Başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması’ suçundan işlem yapılıp serbest bırakıldı.

20 milyon TL'lik araziyi sahte kimlikle satacaklardı
GÜNDEM
20 milyon TL'lik araziyi sahte kimlikle satacaklardı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.