GündemAtalay Demirciyi dernek üyeliğinden attılar

Atalay Demirci'yi dernek üyeliğinden attılar

Amasya Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ terör örgütünü desteklediği gerekçesiyle üyelikten ihraç etti.

Haber MerkeziDHA
Atalay Demirci'yle birlikte FETÖ terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan dernek üyesi 2 kamu personelinin de üyelikten çıkarıldığını belirten Dernek Başkanı Özcan Sorhan, "Biz yetiştirme yurdunda kalan vatandaşlar olarak devletimizin her zaman yanındayız. Biz çocukluğumuzdan bu yana hep devletimizin ekmeğini yedik ve devleti bir baba olarak gördük. Bu nedenle devletimize ihanet edemeyiz, biz devletimiz için varız, bizim için söz konusu vatansa gerisi teferruattır" dedi.

Devlete ve millete ihanet edenleri görmek ve onlarla görüşmek istemediklerini belirten Başkan Sorhan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Terör örgütüne karışmış hiç bir üyemizi içimizde barındırmıyoruz. Vatan hainlerini aramızda barındırmayız. Biz devletin çocukları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz ve ona teşekkür ediyoruz, bu darbe girişiminde dik durdu ve toplumu birleştirdi. Atalay Demirci ve diğer 2 kişiyi Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasından aklanana kadar üyeliğimize almıyoruz. Biz devletin çocuklarıyız, bu vatana ihanet edenlere göz açtırmayız ve yanımızda tutmayız."


Atalay Demirci'ye bir şok daha
GÜNDEM
Atalay Demirci'ye bir şok daha

Atalay Demirci gözaltına alındı
GÜNDEM
Atalay Demirci gözaltına alındı

Acun Ilıcalı'dan Atalay Demirci'ye şok
HAYAT
Acun Ilıcalı'dan Atalay Demirci'ye şokBeyaz TV muhabiri Atalay Demirci'nin yüzüne tükürdü
OYNAT02:11
Beyaz TV muhabiri Atalay Demirci'nin yüzüne tükürdü
15 Temmuz darbe girişiminden sonra hem Ankara'daki demokrasi mitinglerine katılan hem de FETÖ'cü Enes Kanter ve Hakan Şükür ile yazışıp, Gülen için "kurban olurum ben ona" dediği ortaya çıkan komedyen Atalay Demirci görülmemiş bir şekilde protesto edildi. Demirci ile röportaj yapan Beyaz TV Muhabiri Levent Kelleci bir süre sonra kaydı kestirdi. Muhabir Kelleci, Demirci'nin yüzüne şunları söyledi: "Muhabirlik yapmak çok zor, ben sizin doğru söylediğinize inanmıyorum. Çıktınız Kızılay mitinginde konuştunuz. Arkasından Enes Kanter ile konuştunuz, 'kurban olurum' ben ona diye ifade kullandınız. Bence siz de onların bir köpeğisiniz. Bu benim kendi fikrim. Yazıklar olsun size. Onca insan öldü, 'kurban olurum' diyebildiniz."