Gündem Atalay Politikamız değişmedi

Atalay: Politikamız değişmedi

AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. MYK'da kapsamlı bir değerlendirme yapıldığını ifade eden Atalay, "AK Parti'nin her partiye kapılarını açık tuttuğu politikası devam ediyor, bir değişiklik olmadı" şeklinde konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Atalay: Politikamız değişmedi
AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Atalay'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

"Kapsamlı bir değerlendirme yapıldı. Sorumlu ve yapıcı politika izledik. Yarınki görüşmenin bu çerçevede en rahat şekilde yapılmasını ve sonucunu bekliyoruz. Doğrusu biz AK Parti olarak en başından beri çok farklı bir politika izledik. Genel Başkanımızın da bu süreci çok iyi yürüttüğünü hepimiz biliyoruz. Çok gergin olan seçim süreci sonrası çok iyi diyaloglar kuruldu, kamuoyuna bu diyalog bir rahatlık getirdi."

CHP ile görüşmeler ülkemiz için büyük bir kazanç


"CHP ile görüşmeler ülkemiz için büyük bir kazanç. Bunlar sonrası için bu çok kalıcı bir çalışmadır. Sonuçta ortak hükümet kurulur veya kurulmaz, ancak bu çalışmalar bir kazanım olarak değerlendirilmelidir."

"Yarınki görüşmeyi de çok önemli görüyoruz. Hayırlı sonuç için gayret gösterdik. CHP MYK'sı dün bir açıklama yaptı, bildiğiniz gibi. Ancak onu yarın için tek bağlayıcı teklif olarak görmemek lazım. Burada şunu tekrar ifade etmek istiyorum. AK Parti olarak bütün partilere açık olan tavrımızı ve politikamızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz."

"Görüşmeleri, sonuç almak için yapıyoruz. Bugünki toplantımız ve yarınki görüşme bu samimiyet ve bu niyeti taşıyor. Biliyorsunuz, geniş yelpazede değerlendirmeler olarak ifade ediyoruz."

Behçeli'ye cevap

"Sayın Bahçeli'nin açıklamasına baktım. Uzunca bir açıklama. Biz bu çalışmalara başlarken, Genel Başkanımız, son ana kadar kanalların açık olacağını, tüm partilerle görüşmeler yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamar içinde Sayın Başbakanımızın CHP ile görüştükten sonra, MHP ile görüşeceğini de en başında ifade etmişti. Görüşüp görüşmeme her genel başkanın kendi takdiridir. Ama biz partilere kapıyı kapatmıyoruz, kapıyı açık tutacağız. Her ülkenin ihtiyacı olduğu gibi, bizim de bir araya gelerek bunları konuşmaya ihtiyacımız var."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.