Gündem Babaları tarafından şiddet gören çocuklar için bakanlık devrede

Babaları tarafından şiddet gören çocuklar için bakanlık devrede

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gaziantep'te bir babanın çocuklarına uyguladığı şiddete ilişkin yayımlanan haber üzerine anneye ulaşarak çocuklar için devreye girdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cani baba çocuklarını kemerle dövdü.
Cani baba çocuklarını kemerle dövdü.

Gaziantep İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlileri bir ulusal televizyon kanalının akşam ana haber bülteninde yayınlanan bir şahsın kemerle çocuklarını dövdüğü görüntüleri üzerine harekete geçti.

Şiddet uygulayan şahsın Nizip ilçesinde oturduğunu tespit eden görevliler, adresteki şahıslara ulaşmayı başardı.

Adreste bulunan baba Y.H. eşi Ş.H ile çocukları 7 yaşındaki E.H., 5 yaşındaki E.H, 2 yaşındaki L.H. ve yeni doğan İ.H'nin görüntülerdeki şahıs olduğu teyit edilerek polis karakoluna götürüldü.

Baba gözaltına alınarak soruşturması devam ediyor.

Bakanlık'tan olay hakkında ise yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • "Show TV ana haber bülteninde, Gaziantep'te yaşanan ve yüreklerimizi dağlayan bir habere yer verilmiştir. Haberde, bir 'baba'nın çocuklarına uyguladığı şiddet ekranlara yansımıştır. Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün çalışmaları ile söz konusu aileye ulaşılmış ve şahsın emniyetteki sorgusuna başlanmıştır. Anne ve çocukların gözetimimiz ve korumamız altında olduklarını kamuoyu ile paylaşırız."

Gaziantepli ayakkabıcıların gözü dünya pazarında
EKONOMİ
Gaziantepli ayakkabıcıların gözü dünya pazarında

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.