Gündem Bahçeli İsveç ve Finlandiyaya adres gösterdi Bekleme odası

Bahçeli İsveç ve Finlandiya'ya adres gösterdi: Bekleme odası!

MHP lideri Bahçeli, Ukrayna savaşı bitmeden NATO’ya yeni üye katılımının sakıncalarına değinerek, “Finlandiya ile İsveç’in NATO üyeliğinin bekleme odasına alınması akla yatkın, en doğru seçenektir” dedi. ABD’nin, NATO’da beraber olduğu Türkiye’ye yaptırım uygularken terör örgütlerine ‘pozitif ayrımcılık’ yaptığını belirten Bahçeli, “Bu küstahlık bize reva mıdır?” diye sordu.

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
Bahçeli İsveç ve Finlandiyaya adres gösterdi: Bekleme odası!
Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği sürecinin tartışmaya açılmasının, Ukrayna savaşının kronikleşmesine ve hatta küreselleşmesine yol açabileceğini söyleyen Bahçeli, konuyla ilgili MHP’nin görüşlerini şöyle aktardı: “Finlandiya ile İsveç’in NATO’ya alınması demek Ukrayna savaşının uzaması, hatta coğrafi olarak genişlemesi demektir ve bize göre böylesi bir niyet insanlık suçudur, uluslararası norm ve değer piramidinin yıkımı anlamına gelecektir.”

TERÖRÜN İKMAL MERKEZİ

  • “İkinci olarak, hem Finlandiya hem de özellikle İsveç’in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtığı herkesin bildiği gerçekler arasındadır. PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin barınağı, ikmal ve ihanet merkezi İsveç’tir. Hiç kimse bize maval okumasın, hikaye anlatmasın. Viking mantığı vandal mantığıdır. Asırlar evvel bize sığınan İsveç Kralı’na müşfik kollarını açan aziz ecdadımıza vefasızlık yapanların, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakanların, bize laf yetiştirmeye ne yüzleri olacak ne de yürekleri yetecektir.”

Devlet Bahçeli: Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya alınması barış değil Ukrayna savaşının genişlemesi demektir
OYNAT 01:27
Devlet Bahçeli: Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya alınması barış değil Ukrayna savaşının genişlemesi demektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli 'Finlandiya ile İsveç'in Nato'ya alınması demek Ukrayna Savaşı'nın uzaması, coğrafi olarak genişlemesi demektir' ifadelerini kullandı.

KATİLLERE YATAKLIK EDENLERE NASIL GÜVENELİM?

Bahçeli, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Gayri Resmi Toplantısı’nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun belge, bilgi ve fotoğraflarla terör örgütlerine verilen desteği muhataplarının yüzüne vurduğunu belirtti.

Mehmetçiğe kurşun sıkan, Türk vatandaşlarına zulmeden, bölücü teröristleri başkentlerinde ağırlayan ülke ya da ülkelerle bir güvenlik mimarisi altında, karşılıklı müttefiklik hukuku içinde bir araya gelmenin mümkün olmadığının altını çizen Bahçeli, “Bir yanda elimizi sıkarlarken, diğer yanda sırtımıza hançer vurmalarına seyirci mi kalalım? Terör örgütleriyle silah çatanların, katillere yardım ve yataklık edenlerin sözüne nasıl güvenelim? İttifaklarına hangi mantıkla itimat ve itibar edelim? Finlandiya ile İsveç’in bekleme odasına alınması geldiğimiz bu aşamada akla yatkın en doğru seçenektir” değerlendirmesini yaptı.

Aynı kaftana sarıldılar

  • CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay tarafından verilen kararın hitamında, zillet ortak paydasında buluşan bütün partilerin, ağız birliği halinde aynı kaftana sarıldıklarını belirten Bahçeli, “CHP Genel Başkanı bize açık açık söylemelidir; Türk devletine seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin alenen aşağılanmasına destek midir, yoksa itiraz mı etmektedir? Sayın Kılıçdaroğlu susma, sinme, saklanma, çık karşımıza ‘devlete seri katil demek namertliktir’ diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapamazsan bu ihanete, bu melanete, işlenmiş bu suça sen de ortak sayılırsın, bu şerefsiz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kaftancıoğlu açıklaması: Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır
GÜNDEM
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kaftancıoğlu açıklaması: Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.