Gündem Bahçeliden Koray Aydının istifasına ilk yorum

Bahçeli'den Koray Aydın'ın istifasına ilk yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Koray Aydın'ın istifa ederek, Meral Akşener'in öncülüğünde kurulacak yeni partiye geçişine ilişkin ilk defa yorum yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bahçeliden Koray Aydının istifasına ilk yorum
Koray Aydın ve Meral Akşener

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. MHP lideri Bahçeli, Koray Aydın'ın istifa ederek, Meral Akşener'in öncülüğünde kurulacak yeni partiye geçişine ilişkin olarak, "İstifa tek taraflı bir tercihtir. Kişinin tercihinden dolayı saygı duymak gerekir. Partimiz açısından da hayırlı olmuştur" diye konuştu.

 • Akşener'i aday ilan etti
 • MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sert eleştirilerde bulunan ve Ankara'da düzenlediği toplantıyla Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağını açıklayan Koray Aydın, "FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'i cumhurbaşkanı adayı ilan etmişti. Aydın, programda, 2019 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimlerinde Meral Akşener'in aday olacağını açıklamıştı.
 • Koray Aydın böyle çark etti!
  OYNAT 02:03
  Koray Aydın böyle çark etti!
  MHP eski milletvekili Koray Aydın, 2016 yılının mayıs ayında katıldığı TV programında Meral Akşener'in paralel yapı tarafından desteklendiğinin kesin olduğunu söylemişti. Bu itirafına rağmen rağmen Koray Aydın'ın Akşener ile birlikte hareket etme kararı alması ülkücü camiada büyük tepki çekti.

'FETÖ destekliyor' dediği Akşener'i aday ilan etti
GÜNDEM
'FETÖ destekliyor' dediği Akşener'i aday ilan etti
 • "Gülen'in siyasi figürü"
 • MHP lideri Devlet Bahçeli muhalif adaylar için söylediği "Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın” demişti. Bahçeli cephesinden Bahçeli'nin suçladığı ismin Meral Akşener olduğu iddia edilmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.