Gündem Bakan Ala saldırının detaylarını açıkladı

Bakan Ala saldırının detaylarını açıkladı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili Meclis'te yaptığı bilgilendirmede DAEŞ tarafından düzenlendiği bilgisinin güçlendiğini söyledi.

Haber Merkezi AA
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili Meclis'te bilgilendirme yaptı.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili Meclis'te bilgilendirme yaptı.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı başta olamak üzere terör olaylarıyla ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi.

İçişleri Bakanı Ala, "Şu ana kadar 9'u Türk olmak üzere 4'ü yabancı toplam 13 kişi gözaltına alındı, canlı bomba eylemini gerçekleştiren 3 kişiden birisinin kimliği ve uyruğu belirlendi. Ölü sayısı 43, buna 3 intihar bombacısı dahil değildir. Şu anda hastanede yatan 94 kişi. Bu ölen 43 kişiden 19'u yabancıdır." dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı başta olmak üzere terör olaylarıyla ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi.

"DAEŞ ile ilgili bin 654 kişi tutuklanmıştır"


Ala, "DAEŞ terör örgütüyle ilgili olarak bugüne kadar 5 bin 310 kişi gözaltına alınmış, bunlardan bin 654'ü tutuklanmıştır. Sadece 2016 yılında bin 654 kişi gözaltına alınmıştır, bunların 791'i yabancı uyrukludur ve gözaltına alınanların 663'ü tutuklanmıştır. Tutuklananların 371'i yabancı uyrukludur." diye konuştu.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.