Gündem Bakan Gürcan Hukuki işlem başlattık

Bakan Gürcan: Hukuki işlem başlattık

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan, Twitter'daki iddialara ilişkin, "Ben böyle bir tweet atmadım. Yazmadığım bir şeyden de sorumlu tutulmak istemem. Talimat verdim, söz konusu tweeti başlatan kişi hakkında hukuki işlem başlattık​" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bakan Gürcan: Hukuki işlem başlattık
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Twitter'daki iddialara ilişkin, "Ben böyle bir tweet atmadım. İspatları da yok zaten. Benim attığım tweetler belli. Onların da altına imzamı atarım. Yazmadığım bir şeyden de sorumlu tutulmak istemem" dedi.

Geçici Bakanlar Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilen Gürcan, AA muhabirine gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son günlerdeki mülteci ölümlerine değinen Bakan Gürcan, "Resmi gördünüz mü, çok etkilendim doğrusu. Hiçbir kişi siz dahi, ne durumda olursanız olun evinizi çadır bile olsa terk etmezsiniz. Küçücük çocuğunuzla orayı terk ediyorsanız, gerçekten son umuda düşmüşsünüz demektir. Eğer siz o umuda kapı açmazsanız bir gün sizin başınıza gelebilir" diye konuştu.

"Biz işimize bakıyoruz"

Gürcan, basında ve sosyal medyada, "Müslüman bir kadının börek yapmasını bilmemesi halinde ailesinin dağılacağı" yönünde açıklaması olduğu ileri sürülerek yapılan haberlerle ilgili de şunları söyledi:

"Konu edilemeyecek kadar basit, değersiz ve ona zaman harcanmayacak kadar da başka işlerimiz var. Konunun başlangıcı tespit edildi, nereden geldiği. Ciddi bir girişim olduğu için paylaşıyorum, yoksa gerçekten cevap vermeden geçerdim. Ben böyle bir tweet atmadım. İspatları da yok zaten. Benim attığım tweetler belli. Onların da altına imzamı atarım. Yazmadığım bir şeyden de sorumlu tutulmak istemem."

Hukuki süreç başladı

Üzerinde yalan bir haberle oluşturulmuş bir "jpg tweetleri" ile açıklamanın dağıtıldığını aktaran Ayşen Gürcan, şunları kaydetti:

"Talimat verdim, söz konusu tweeti başlatan kişi hakkında hukuki işlem başlattık. Ama nereden geldiği belli olmadan bu habere iman ederek, benim yazdığıma inanarak bunun üzerine haber yapanlar, bunun üzerine yorum yapanlar ve bunun üzerine yani bir profesörün, bir akademisyenin, bırakın her tarafı, üç çocuk yetiştirmiş bir annenin kimliğini, temsil ettiği makamı alaya almak, küçük düşürmeye çalışmak ancak kendilerini küçük düşürür. Sosyal medya, kendilerinin çalıp kendilerinin oynadıkları küçük bir kargaşa alanı oldu. Biz işimize bakıyoruz. Biz işimizi yapıyoruz."

Gürcan, kişisel Twitter hesabını basında yer alan haberlerden sonra değil, bakanlık görevi verildikten sonra dondurduğunu, görevi sona erdikten sonra tekrar kişisel hesaplarını kullanacağını ifade etti. Gürcan, bundan sonra görüşlerini Bakan olarak, bakanlığın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşamaya devam edeceğini söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.