Gündem Bakan Kurum İki günde toplam 392 metreküp müsilajı denizden topladık

Bakan Kurum: İki günde toplam 392 metreküp müsilajı denizden topladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni kaplayan müsilajla mücadele kapsamında, 8 ve 9 Haziran günlerinde toplamda 392 metreküp müsilajın toplandığını ve bertarafa gönderildiğini açıkladı. Bakan Kurum, "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı'mızı kararlılıkla uygulayarak temizliğimize devam edeceğiz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bakan Kurum: İki günde toplam 392 metreküp müsilajı denizden topladık
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde 8 Haziran'da "Marmara hepimizin" sloganıyla deniz temizliği seferberliği başlatılmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, denizlerin müsilajdan kurtarılmasına yönelik çalışmalar kapsamında iki günde toplam 392 metreküp müsilajın toplandığını açıkladı.

392 metreküp müsilajı denizimizden toplayarak bertarafa gönderildi

Sosyal medya hesabından çalışmalarla ilgili detayları paylaşan Bakan Kurum, "Marmara Denizi'mizi kaplayan müsilajla mücadelemizde, 8 ve 9 Haziran günlerinde toplamda 392 metreküp müsilajı denizimizden toplayarak bertarafa gönderdik" dedi.

8 Haziran'da 235 9 Haziran'da 156 metreküp

8 Haziran'da 15 bölgede denizden 235,2 metreküp, 9 Haziran'da 16 bölgede denizden ve karadan 156,6 metreküp müsilaj temizlendi. Şehirlere göre miktarlar şöyle:

İstanbul 103,8 metreküp

Balıkesir 79 metreküp

Kocaeli 56 metreküp

Yalova 53 metreküp

Bursa 50 metreküp

Çanakkale 27 metreküp

Tekirdağ 23 metreküp

Müsilaj seferberliği: Marmara'dan iki günde 392 metreküp deniz salyası toplandı
GÜNDEM
Müsilaj seferberliği: Marmara'dan iki günde 392 metreküp deniz salyası toplandı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.