Gündem Gündem
ÖSYM YDS sonuçlarını açıkladı
ÖSYM YDS sonuçlarını açıkladı
ÖSYM, 20 Nisan 2019 tarihinde yapılan 2019-Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2019/3 İngilizce) sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler sınav sonuçlarını ÖSYM'nin internet sitesinden veT.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.
Bakan Ziya Selçuktan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Bakan Ziya Selçuk'tan okullarda yeni tatil düzenlemesi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların tatil programı hakkında, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak. Fakat Türkiye birden bire hemen 200 gün, 220 gün olsun gibi bir hazırlığa henüz sahip değil. Şu anda biz mevcudu ne kadar iyi yapabilirizin peşinde olmalıyız ve bu amaçla da bölgelere göre tatil olabilir, bunun önü açılabilir" dedi.
YÖK Başkanından üniversite sınavı açıklaması
YÖK Başkanından üniversite sınavı açıklaması
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YKS ile ilgili öğrencilerin kafasını karıştıran soruları yanıtladı. Prof. Dr. Saraç, öğrencilerin sınav değişikliği olacak mı diye kaygılanmamasını söyleyerek, “Bizim bu sene hatta önümüzdeki sene yeni bir sistem arayışımız yok. Kesin ifadeyle cevaplandırmak isterim. Baraj puanlarında da bir değişikliğe gidilmeyecek. Testlerde belirlenen sürelerle de bir değişiklik olmayacak” dedi.
Dünya vatandaşlığı örnek olacak
Dünya vatandaşlığı örnek olacak
Bahçeşehir Koleji, 2012 yılından bu yana uyguladığı Dünya Vatandaşlığı Programı’na, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeni bir boyut getiriyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Bahçeşehir Koleji bu çalışmasını Türkiye’de eğitimin tüm paydaşlarıyla paylaşmayı hedefliyor.
Geleceğin yüzücüleri Hakkaride yetişiyor
Geleceğin yüzücüleri Hakkari'de yetişiyor
Deniz seviyesinden bin 720 metre yükseklikteki Hakkari'de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki yarı olimpik havuzda geleceğin yüzücüleri yetişiyor.
Çocuklara siber güvenlik portalı
Çocuklara siber güvenlik portalı
Milli Eğitim Bakanlığı, dünya çapında pek çok genci intihara sürükleyen 'Mavi Balina', 'Momo' oyunları ve dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirmek amacıyla 'Eğitim Bilişim Ağı' çatısı altında yeni bir portal hazırladı.
OSTİM Teknik Üniversitesi tercih zirvesi düzenledi
OSTİM Teknik Üniversitesi tercih zirvesi düzenledi
OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Tercih Zirvesi 2019 Ankara’da; doğru üniversite ve meslek seçimi, alanında uzman isimler tarafından anlatıldı.
Bahçeşehir Koleji dünya vatandaşlığı programını Türk eğitim sektörüne kazandıracak
Bahçeşehir Koleji dünya vatandaşlığı programını Türk eğitim sektörüne kazandıracak
Ülkemizin gelişmesi için eğitim sektöründe vizyon projelere imza atan Bahçeşehir Koleji, 2012 yılından bu yana uyguladığı Dünya Vatandaşlığı Programına, Birleşmiş Milletler tarafından ortaya konulan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeni bir boyut getiriyor.
YSK: KHKlılar oy kullanabilir
YSK: KHK'lılar oy kullanabilir
İstanbul seçimlerinin sonucu belirleyecek olan YSK, başvurular üzerine yaptığı görüşmelere bugün de devam ediyor. Kurul, hem AK Parti hem de MHP kanadından gelen 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi' seçimlerinin iptali ve yenilenmesi konusunda karar verecek. Öte yandan kurul, itirazlara ilişkin ilk kararını verdi ve Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin oy kullanmasında herhangi bir sakınca olmadığına hükmetti.
Erdoğandan HDPlilere İstiklal Marşı tepkisi
Erdoğan'dan HDP'lilere İstiklal Marşı tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki 23 Nisan Oturumu'nda İstiklal Marşı'nı okumayan HDP'li vekillere tepki olarak Meclis'teki program sonlanmadan oturumu terk etti. Erdoğan çıkışta, "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçik'i şehit edenler, onlarla omuz omuza verenleri dinleyelim mi?" dedi. Erdoğan, gazetecilerin Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin sorularını da yanıtladı.
Çavuşoğlu: ABD’nin yaptırım kararlarına karşıyız
Çavuşoğlu: ABD’nin yaptırım kararlarına karşıyız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Belçika Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Reynders, ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "ABD'nin yaptırım kararına AB karşı olduğunu söyledi. ABD nükleer anlaşmadan çekildi. Nükleer anlaşmaya taraf olan nükleer anlaşmada kalacağını söyledi. ABD muafiyeti kaldıracağını söylüyor. Bu birçok ülkeyi etkileyecek" dedi.
Mecliste 23 Nisan özel oturumu
Meclis'te 23 Nisan özel oturumu
TBMM Genel Kurulu, Meclis'in açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. Programın açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Şentop, Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıyı hatırlatarak, "Bu müessif saldırıyı kınıyorum" şeklinde konuştu. AK Parti adına konuşan Grup Başkanı Bostancı ise "Erdoğan'ın 'Kızgın demiri soğutalım' sözünden sonra Çubuk'taki saldırının olması dikkat çekici" dedi.
Kılıçdaroğlu şikayetçi oldu
Kılıçdaroğlu şikayetçi oldu
CHP, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili araştırma önergesi verdi. Öte yandan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisine saldıran şüphelilerde avukatı aracılığıyla şikayetçi oldu.
Kaftancıoğlu 23 Nisan töreninde: Daha önce söylediklerini unuttu
Kaftancıoğlu 23 Nisan töreninde: Daha önce söylediklerini unuttu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye genelinde hem devlet erkanı hem de vatandaşların katıldığı törenlerle coşkuyla kutlanıyor. Kutlamaların bir adresi de İstanbul'du. Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun yanında sürekli 'Eş Başkan' gibi duran CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu da törenlerdeydi. Kaftancıoğlu bu yılki resmi törenlerde bulunsa da geçtiğimiz yıllarda paylaştığı "23 Nisan'dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu: 1915" mesajıyla hatırlanıyor.
23 Nisan kabulünde yeni kabine detayı
23 Nisan kabulünde 'yeni kabine' detayı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Beştepe'de çocukları kabul etti. Erdoğan koltuğunu, Kuvayı Milliye Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sözeyataroğlu'nun bir soruya verdiği yanıtta kullandığı 'Yeni kabinemle çalışıyoruz' cümlesi için Erdoğan'ın 'Benim söyleyeceklerimi söylüyor' ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.
Külliyede 23 Nisan kutlaması
Külliye'de 23 Nisan kutlaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de çocukları kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra koltuğunu, Kuvayı Milliye Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı. Sözeyataroğlu, gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara ustalıkla yanıt verdi.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
Kayıp Furkanın babası: Öldürüp mezara gömdüm
Kayıp Furkan'ın babası: Öldürüp mezara gömdüm
Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı kırsal Budaklı Mahallesi'nde 17 Nisan'da kaybolan Furkan Yiğit'in (4) 'kasten öldürme' şüphesi üzerine gözaltına alınan babası, dedesi, babaannesi ve amcasının jandarmadaki sorgusunun sürdüğü bildirildi. Dün gece ara verilen Furkan'ı arama çalışmaları ise sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı.
Gözüm var gönlüm var deyip kendini bıçakladı
'Gözüm var gönlüm var' deyip kendini bıçakladı
Adana'da bir kıza ‘aşık’ olduğunu ileri sürerek kendine bıçakla zarar verip, olay yerine gelen polise de bıçakla saldıran genci, önce itfaiye ekipleri tazyikli su ile ardından polis biber gazıyla müdahale edip etkisiz hale getirdi. Gencin yakınları da bütün bu olup bitenleri gözyaşları içinde izledi
Kayıp Furkan’ın babası, dedesi ve babaannesi gözaltında
Kayıp Furkan’ın babası, dedesi ve babaannesi gözaltında
Erzurum Karaçoban’da 6 gün önce evinin önünde oynarken kaybolan Furkan Y.’nin bulunması için başlatılan soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.
Filmde gördüğü rüya gerçek oldu: Boğularak öldü
Filmde gördüğü rüya gerçek oldu: Boğularak öldü
Antalya'nın Manavgat ilçesinde yüzmek için girdiği ırmakta kaybolan ve ardından cesedi bulunan üniversiteli Bekir Hekim’in, yaklaşık 2 yıl önce oynadığı kısa filmin konusu dikkat çekti. Filmde uykuya dalan Hekim, rüyasında bir nehir kenarına gelip üstünü çıkardıktan sonra suya kendisini bırakıp sürükleniyor ve boğulmak üzereyken uyanıyor.
Kağıthanede boşaltılan 4 katlı bina çöktü
Kağıthane'de boşaltılan 4 katlı bina çöktü
Kağıthane'de 2 yıl önce temel kazısı yapılan inşaat alanının destek duvarı çöktü. Duvarla birlikte yolun bir bölümü de çökerken, iki otomobil inşaat alanına düştü. Çökmeyle birlikte üst tarafta bulunan 2 binanın altındaki toprakta kayma meydan gelince binalar boşaltıldı. Tahliye sonrası binalardan biri ise çöktü. İstanbul Valiliği ise çöken binanın etrafındaki ve risk altındaki 10 binanın boşaltıldığını ve gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını duyurdu.
Cihaz söküldü uyarısı üzerine ekipler alarma geçti
'Cihaz söküldü' uyarısı üzerine ekipler alarma geçti
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından Gaziantep'te gerçekleştirilen operasyonda, 3 milyon TL değerinde 25 ton kaçak nargile tütünü ele geçirildi. Operasyonun, takip altındaki araçlardan birinin üzerindeki cihazla ilgili olarak 'Cihaz söküldü' uyarısının merkeze ulaşmasının ardından başladığı öğrenildi.
Kızının cenazesi başındaki ağıdı yürekleri yaktı
Kızının cenazesi başındaki ağıdı yürekleri yaktı
Adana'da nişanlısından ayrıldığı için bunalıma giren kız, gencin oturduğu apartmanın çatısından atlayarak yaşamına son verdi. Olay yerine gelen annenin kızının cenazesinin başındaki ağıdı yürek yaktı.
Teslim olanların çoğu çocuk
Teslim olanların çoğu çocuk
2013-2018 yılları arasında teslim olan 2 bin 700 teröristin yüzde 60’tan fazlasının 18 yaşından küçük olduğu ortaya çıktı. Örgüt dağa çıkarttığı çocukları çatışmaya sokup ön saflarda canlı kalkan olarak kullanıyor.
O geceyi unutmayın
O geceyi unutmayın
Yeni Şafak, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ilk saatlerindeki F-16 kayıtlarına ulaştı. 2 saat 10 dakikalık kokpit kaydında Diyarbakır’daki 6 uçağın saat 21.50’de motor çalıştırdığı görülüyor. 23.15’te Ankara’ya ulaşınca Akıncı’yla ilk teması kuran uçaklar “Bir talimat var mı?” diye soruyor. Uçuş sırasında darbecilerin Özel Harekat binasını vurma anı da telsiz konuşmalarına yansıdı.
Katalogdan seç beğen!
Katalogdan seç beğen!
FETÖ’cülerin katalog evliliğinin dijital versiyonu İstanbul’da ele geçirildi. Filtrelemenin bulunduğu dijital katalogda, evlenecek FETÖ mensubunun örgütle irtibat bilgileri, eğitim durumu, boy, kilo, ten rengi gibi sırala nan bilgiler sekmeler halinde yer alıyor. Meslekler arasında ise ‘’silah kullananlar” sekmesi dikkat çekiyor.
Kasa patladı!
Kasa patladı!
İstanbul’daki FETÖ operasyonunda aralarında sözde “Fatih imamı” olduğu iddia edilen şüphelinin de bulunduğu 6 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramada, 176 bin 407 dolar, 39 bin 515 lira ve bin 235 avro para ele geçirildi.
FETÖ elebaşı Gülenin eski hakime o bizim anamız dediği ortaya çıktı
FETÖ elebaşı Gülen'in eski hakime 'o bizim anamız' dediği ortaya çıktı
FETÖ elebaşı Gülen'in, eski HSYK İkinci Daire Başkanı Nesibe Özer'den, "O bizim anamız" diye bahsederek özel olarak kitap ve eşarp hediyesi gönderdiği belirlendi.
Büfelerden TSKdaki kriptoları arayan FETÖcülere operasyon
Büfelerden TSK'daki kriptoları arayan FETÖ'cülere operasyon
Bursa'daki bazı büfe telefonlarından ardışık ve periyodik arandıkları belirlenen, 9'u muvazzaf 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.
FETÖnün imamı gaybubet evinde servet ile yakalandı
FETÖ'nün imamı gaybubet evinde servet ile yakalandı
Önceki yıllarda İstanbul’u eyaletlere bölen FETÖ'nün sözde 'Fatih imamı' olarak atanan H.Ç.’nin ‘gaybubet’ adı verilen hücre evinde gizlendiğini belirleyen emniyet güçleri yaptıkları takibin ardından baskın düzenledi. Örgütün hücre evinde yapılan aramalarda, 176 bin 407 Amerikan doları, 39 bin 515 Türk lirası ve bin 235 Euro para ve dijital doküman ele geçirildi.
Yalanın bu kadarı!
Yalanın bu kadarı!
ÖSYM’deki FETÖ soruşturması kapsamında ev hapsine alınan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, örgütle mücadele ettiğini ve kendi döneminde hiçbir sınav sorusunun sızmadığını iddia etti. Demir’in soruları çalındığı ortaya çıkan 2012’deki hakimlik sınavı ile soruşturması süren birçok sınavı unutması dikkat çekti.
Akbay’a kırmızı bülten
Akbay’a kırmızı bülten
Sözcü davasına sunulan mütalaada, gazetenin FETÖ ile paralel yayın yaptığı ve “örgütün karşısındaymış görüntüsü vermediği” vurgulandı. Emin Çölaşan, Necati Doğru ve Metin Yılmaz dahil 8 sanığa 10 yıla kadar hapis istenirken, firari Burak Akbay için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.