GündemBatı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor

İbrahim Karagül: ​Batı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor

'Batı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor'

TVNET'teki 'Büyük Oyun' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karagül, "ABD, İsrail ve Avrupa Birliği'nin Afganistan işgali, Irak işgali, Suriye savaşı ve Yemen savaşı tamamen örgütler üzerinden yürütülüyor. İlk önce terör örgütleri sahaya iniyor. Batılı ordular ise bu mücadele bahanesiyle işgalin önünü açıyor" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
​Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET'te Nedret Ersanel'in sunduğu "Büyük Oyun" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karagül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Terör örgütleri Batı'nın yolunu açıyor. Soğuk Savaş'tan sonra kurulan terör örgütlerin hepsine 'İslamcı kimliği' yüklediler. Afganistan'da El-Kaide'yi, Irak'ta ve Suriye'de DEAŞ'ı, Somali'de başka bir örgütü kullanıyorlar. Bu örgütlerin hepsi ise, İslami kimliği kullanıyor. Görünüşte bu örgütler, İslam dünyasının Batı sömürgecilerine karşı öfkesini temsil ediyor. Bu örgütlerin üstlendiği misyona baktğımızda ise, bunlar tamamen Batılı müdahalenin önünü açıyorlar. İstikrarsızlık oluşturuyorlar, iç savaş çıkarıyorlar, etnik kavgalar ve örtülü operasyonlar yapıyor.

ABD, İsrail ve Avrupa Birliği'nin Afganistan işgali, Irak işgali, Suriye savaşı ve Yemen savaşı tamamen örgütler üzerinden yürütülüyor. İlk önce örgütler sahaya indi. İlk önce örgütler Batı'ya karşı savaşıyor gibi görünüyor. Bu örgütlerle mücadele bahanesiyle Batı örgütleri geliyor.

Batı, İslamcı örgütleri kullanıp sahaya sürüyor ve müdahalenin önünü açıyor. Bu Batı'nın İslam'ı ve muhafazakarlığı silah üzerinden kullanma biçimidir."

'Zeytin Dalı Harekatı çok uluslu büyük bir oyunu bozdu'
OYNAT02:48
'Zeytin Dalı Harekatı çok uluslu büyük bir oyunu bozdu'
Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET'te Nedret Ersanel'in sunduğu "Büyük Oyun" programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Afrin operasyonunun önemine de değinen Karagül 'Zeytin Dalı Harekatı küçük, ama çok uluslu büyük bir projeyi yok etti. yerle bir etti' dedi.

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.