GündemBatı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor

İbrahim Karagül: ​Batı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor

'Batı terör örgütlerini kullanıp işgalin önünü açıyor'

TVNET'teki 'Büyük Oyun' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karagül, "ABD, İsrail ve Avrupa Birliği'nin Afganistan işgali, Irak işgali, Suriye savaşı ve Yemen savaşı tamamen örgütler üzerinden yürütülüyor. İlk önce terör örgütleri sahaya iniyor. Batılı ordular ise bu mücadele bahanesiyle işgalin önünü açıyor" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
​Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET'te Nedret Ersanel'in sunduğu "Büyük Oyun" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karagül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Terör örgütleri Batı'nın yolunu açıyor. Soğuk Savaş'tan sonra kurulan terör örgütlerin hepsine 'İslamcı kimliği' yüklediler. Afganistan'da El-Kaide'yi, Irak'ta ve Suriye'de DEAŞ'ı, Somali'de başka bir örgütü kullanıyorlar. Bu örgütlerin hepsi ise, İslami kimliği kullanıyor. Görünüşte bu örgütler, İslam dünyasının Batı sömürgecilerine karşı öfkesini temsil ediyor. Bu örgütlerin üstlendiği misyona baktğımızda ise, bunlar tamamen Batılı müdahalenin önünü açıyorlar. İstikrarsızlık oluşturuyorlar, iç savaş çıkarıyorlar, etnik kavgalar ve örtülü operasyonlar yapıyor.

ABD, İsrail ve Avrupa Birliği'nin Afganistan işgali, Irak işgali, Suriye savaşı ve Yemen savaşı tamamen örgütler üzerinden yürütülüyor. İlk önce örgütler sahaya indi. İlk önce örgütler Batı'ya karşı savaşıyor gibi görünüyor. Bu örgütlerle mücadele bahanesiyle Batı örgütleri geliyor.

Batı, İslamcı örgütleri kullanıp sahaya sürüyor ve müdahalenin önünü açıyor. Bu Batı'nın İslam'ı ve muhafazakarlığı silah üzerinden kullanma biçimidir."

'Zeytin Dalı Harekatı çok uluslu büyük bir oyunu bozdu'
OYNAT02:48
'Zeytin Dalı Harekatı çok uluslu büyük bir oyunu bozdu'
Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET'te Nedret Ersanel'in sunduğu "Büyük Oyun" programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Afrin operasyonunun önemine de değinen Karagül 'Zeytin Dalı Harekatı küçük, ama çok uluslu büyük bir projeyi yok etti. yerle bir etti' dedi.

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı
Gündem

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde dur ihtarına uymayan aracı kovalayan polis ekipleri ile kaçan zanlılar arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada kullandıkları silahın kurşunun bitmesi üzerine şüpheliler silahı bırakıp dağlık alanda izlerini kaybettirdi.
Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman
Gündem

Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman

2008 - 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevi yapan Oda TV Yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk’ün yazdıkları kan dondurdu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın "Vatan, millet, din ve bayrak uğruna hayatlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kendilerini minnetle yâd ediyoruz…" ifadesini hazmedemeyen Ertürk, Akar’ın “din uğruna” ifadelerine muhalefet edeyim derken içindeki İslam hazımsızlığını da ortaya çıkardı. Oda TV yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk bununla da kalmadı, “Karşımızda bize direnç gösterenler de toprak bütünlüğümüze tehdit teşkil edenler de Müslüman” diyerek Marksist örgüt PKK'lıları da Müslüman ilan etti.
Şaşkına çeviren 'Çiftlik Bank' anketi
Ekonomi

Şaşkına çeviren 'Çiftlik Bank' anketi

Çiftlik Bank benzeri yapılarla ilgili çarpıcı sonuçların ortaya çıktığı bir anket yayınlandı. Ankette 'Çiflik Bank' dolandırıcılığı sonrası bu tür organizasyonlara tekrar katılırım diyenlerin oranının yüzde 20 olması, herkesi şaşkına çevirdi.
Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi
Spor

Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi

Bir dönem Real Madrid ve Portekiz milli takımında forma giyen ünlü futbolcu Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi. Ünlü futbolcunun hesabından Afrin paylaşımları yapıldı.
Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı
Dünya

Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı

TSK tarafından Afrin kırsalında yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki Suriye uyruklu terörist, örgütün küçük yaştaki çocukları nasıl kullandığını ve yapılan hain planları anlattı. Tutuklu A.S.T'nin ifadesinden, "Biz Menbiç'te eğitime devam ederken Zeytin Dalı operasyonu başladı, operasyon başlayınca eğitimi durdurdular, eğitim gören toplamda 80 kişiyi Afrin'de bulunan YPG militanlarına destek olmak maksadıyla gönderdiler" dedi.