Gündem Beklenen kar geldi İstanbulda yağış başladı

Beklenen kar geldi: İstanbul'da yağış başladı

Beklenen kar geldi: İstanbul'da yağış başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da kar yağışı başladı. Çatalca, Silivri, Bahçeşehir ve Başakşehir tarafında etkili olmaya başlayan yağışın ilerleyen saatlerde kent genelinde yağması bekleniyor.

Haber Merkezi İHA
Çatalca
Çatalca

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yarılarının ardından İstanbul’da kar yağışı etkili olmaya başladı. Silivri, Başakşehir ve Bahçeşehir tarafında etkili olmaya başlayan yağışın, ilerleyen saatlerde kent genelinde etkili olmaya başlaması bekleniyor.

Çatalca

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı beklendiğini, kar kalınlığının ise 20-40 cm arasında olacağını açıklamıştı.

İstanbul'da kar kalınlığının yüksek bölgelerde 40 santime kadar yükselmesi bekleniyor.

Kentin yüksek kesimlerinde de etkili olan kar Sarıyer'de de çocuklar için eğlence kaynağı oldu. Kısıtlamaya rağmen sokağa çıkan çocuklar kar topu oynadı.

Sarıyer

VALİ YERLİKAYA UYARMIŞTI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden kar yağışı ile ilgili paylaşımda bulunmuştu. Ali Yerlikaya: 'Kıymetli İstanbullular, Meteoroloji 1. Bölge Müdürümüzün verdiği son bilgilere göre; İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı tahmin ediliyor. İnşallah özlediğimiz bereketli kar yağışına kavuşuruz. Tedbiri de elden bırakmayalım.' dedi.

Meteoroloji'den flaş uyarı: Bu gece ve yarın kar kalınlığı 20-40 cm olabilir
GÜNDEM
Meteoroloji'den flaş uyarı: Bu gece ve yarın kar kalınlığı 20-40 cm olabilir

Dört il için çığ uyarısı yapıldı
GÜNDEM
Dört il için çığ uyarısı yapıldı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.