Gündem Besleme medyadan Bilal Erdoğana eş zamanlı itibar suikasti

Besleme medyadan Bilal Erdoğan’a eş zamanlı itibar suikasti

Sosyal medya fenomenleri, gazeteciler ve ünlü radyo programcılarının, Marmaracık Gençlik Kampı’nda yaptıkları kampa Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da konuk olmuştu. Katılımcıların “samimi bir sohbet ortamı” olarak bahsettiği kampta, Bilal Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar, çarpıtılarak algı operasyonuna dönüştürüldü. Yurt dışından fonlandıkları raporlarla ortaya çıkan ve 'beseleme medya' olarak adlandırılan medya grupları Bilal Erdoğan'ın konuşmalarını keserek bağlamında kopardı. Erdoğan'ı hedef alan haberlerin aynı dakikalarda ve neredeyse eş zamanlı olarak yayınlanması dikkat çekti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kampa, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan konuk olarak katıldı.
Kampa, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan konuk olarak katıldı.

Farklı görüş ve fikirlere sahip ünlü radyo programcıları, gazeteciler ve fenomenlerden oluşan ‘Kamp Tayfa’ ekibi, geçtiğimiz günlerde Marmaracık Gençlik Kampı’nda bir araya gelerek bir etkinlik düzenlemişti.

Geleneksel oyunlar oynandı

Etkinliğe Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da konuk olarak katılmıştı. Çeşitli aktivitilerin düzenlendiği ve geleneksel oyunların oynandığı kampın ardından katılımcılar, samimi bir sohbet ortamının olduğuna dair yorumlarda bulunmuştu.

Eş zamanlı itibar suikasti

Ancak Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın, fenomen isimlerle gerçekleştirdiği sohbet, muhalif bazı medya ve isimler tarafından çarpıtılarak siyasi malzemeye dönüştürüldü. Bilal Erdoğan’ın ifadelerinin çarpıtılarak algı operasyonuna dönüştüren yayın organlarının haberleri aynı dakikalarda yayınlaması dikkat çekti. Bilal Erdoğan'ın yayınlanan videoda radyocular ile sohbeti ve teknolojik ürünlerle ilgili yorumlar kesilerek bağlamından koparılarak sosyal medyada itibar suikasti düzenlendi. Bir çoğu yurt dışından fonlandığı raporlarla ortaya çıkan ve 'besleme medya' olarak adlandırılan yayın organlarının itibar suikastine aynı dakikalarda imza atması da dikkat çekti. Kampa katılan isimler ise sosyal medyada paylaşım yaparak Bilal Erdoğan'a yönelik itibar suikastine tepki gösterdi.


Cumhuriyet ve Sözcü'den nefret söylemi
GÜNDEM
Cumhuriyet ve Sözcü'den nefret söylemi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.