Gündem Bir yalan haber de Cumhuriyetten

Bir yalan haber de Cumhuriyet'ten

Cumhuriyet gazetesinin 'Bakandan skandal rica' başlığıyla okuyucusuna duyurduğu habere Ulaştırma Bakanlığı'ndan yalanlama geldi. Yapılan açıklamada Elvan'ın Sayıştayüyelerine yaptığı sunumda, "kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin" şeklinde bir ifadesinin kesinlikle söz konusu olmadığı bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bir yalan haber de Cumhuriyetten

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, Bakan Lütfi Elvan'ın Sayıştay üyelerine yaptığı sunumda, "kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin" şeklinde bir ifadesinin kesinlikle söz konusu olmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Gazetesi'nde bir milletvekilinin iddiası kaynak gösterilerek yer alan haberin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu ifade edilerek, konuyla ilgili açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtildi.

HABER MAKSATLI VE KARALAMAYA DÖNÜK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in daveti üzerine Sayıştay üyelerinin katıldığı Genel Kurul'da Türkiye'nin Ulaşım ve İletişim Stratejileri konulu sunum yaptığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sunumda Sayın Bakan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yatırımları hakkında üyeleri bilgilendirmiş ve sorularını cevaplandırmıştır. Sunumda veya soru cevapta, Sayın Bakanımızın 'kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin' şeklinde bir ifadesi kesinlikle söz konusu olmamıştır. 4 Aralık'ta yapılan sunuma ilişkin 8 gün sonra böyle bir iddia ortaya atılması haberin ne kadar maksatlı ve karalamaya dönük olduğunu ortaya koymaktadır. İddiayı dile getiren ve haberleştirenlerin bunu ispatla yükümlü oldukları ortadadır. Söz konusu iddiayı ortaya atan ve bunu haberleştirenler hakkında her türlü hukuki yola başvurulacak."

 

İZZET KAYA   2014-12-12T13:35:08.1462567+02:00  

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.