Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Bismil atıksu arıtma tesisi çevre kirliliğini önleyecek

Bismil atıksu arıtma tesisi çevre kirliliğini önleyecek

2 yıl sonra tamamlanması hedeflenen proje 93 milyon liraya mal olacak.

Haber Merkezi Diğer
Bismil atıksu arıtma tesisi çevre kirliliğini önleyecek
Bismil Atıksu Arıtma Tesisi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sayın Münir Karaloğlu’nun tensipleriyle, Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ‘Bismil Atık Su Arıtma Tesisi ve Atık Su Kollektörü’ yapım çalışmalarına başlandı

Dicle Nehri’nin Kirlenmesi Önlenecek

Çevre yatırımlarıyla örnek projelere imza atan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, atık suların sulama suyu standartlarında arıtılarak, çevre kirliliğinin önlenmesinde kilit rol görevi üstleneceğini belirtti. DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün Bismil’de hayata geçirdiği atık su arıtma tesisi günlük 12.453 metreküp kapasiteyle hizmet verecek. Tesis tamamlandığında Bismil de atık sular deşarj edilerek Dicle Nehri’nin kirlenmesinin önüne geçilecek.

İnşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Türkmen, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda yapılması gereken ne varsa yapmaya gayret ettiklerini vurgulayarak, göreve geldikleri ilk günden beri aynı anlayışla gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Çevre konusundaki hassasiyetlerinin en üst seviyede olduğu kaydeden Başkan Türkmen, ‘Yarınlarımıza daha yaşanılır bir çevre bırakmak için gayret göstermeye devam ediyoruz’ dedi.

Konu ile ilgili DİSKİ yetkilileri ile toplantı yapan Başkan Türkmen, ‘Alt yapı çalışmalarının ardından üstyapının hızlı bir şekilde yapılması için DİSKİ ile koordineli çalışma yapma kararı aldık. Yapılacak kazı çalışmaların bitirilmesinin ardından yol çalışması başlayacak. Böylelikle vatandaşımızı rahatsız etmeden çalışmalarımızı tamamlayacağız.’ dedi.

Yapılan toplantıda yağmur suyu kanallarının iyileştirilmesi ve toplum sağlığını tehdit eden içme suyu borularının değişimi konularının da karara bağlandığı belirtildi.

2 yıl sonra tamamlanması hedeflenen proje 93 milyon liraya mal olacak.

Abone Ol Google News
Barcelona, Juventus ve Real Madrid Avrupa Süper Ligi için direniyor
Spor

Barcelona, Juventus ve Real Madrid Avrupa Süper Ligi için direniyor

"Avrupa Süper Ligi" adlı girişimin içinde yer almaya devam eden Juventus, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, UEFA'dan gelen "tehditlere" rağmen mücadelelerini kararlılıkla sürdüreceklerini duyurdu.
Eşinin kaza yaptığını duydu: Hastanede nişanlı olduğunu öğrendi
Gündem

Eşinin kaza yaptığını duydu: Hastanede nişanlı olduğunu öğrendi

Adana'da düğün yapıp 4,5 yıldır imam nikahıyla birlikte yaşadığı Levent C.’nin kaza geçirdiğini haber alıp hastaneye koşan Zehra A. (38), büyük şok yaşadı. Levent C.’nin aynı kazada yaralanan Gamze K. ile 1 ay önce nişanlandığını öğrenen Zehra A., “Levent ile 2017'de düğün yapıp evlendik. Mal varlığım olduğu için resmi nikah kıymak istemedim. Gamze'nin ailesiyle konuştuğumda onlar da şaşırdı. Levent'e acısam mı, üzülsem mi bilemedim. Gamze hanım yaralıymış, acil şifalar diliyorum. O da benim gibi kandırılmıştır" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalardaki atların hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek bile istemiyoruz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adalardaki atların hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek bile istemiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle 81 ilden 560 gençle buluştu. Gençler, Erdoğan'a merak ettiklerini sordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan fayton atlarının kayıp olmasıyla ilgili sorulan soruya cevap veren Erdoğan, "İstanbul'un atlarına dahi sahip çıkıp, hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek bile istemiyoruz. İstanbul halkı bunu görüyor. Zamanı geldiğinde hesabı sandıkta sorulacaktır" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.