Gündem Bozdağ ABDye PKK tepkisi ABD kimseyi aldatamayacağını bilmeli

Politika haberleri: Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan ABD'ye çok sert PKK tepkisi

Bozdağ ABD'ye PKK tepkisi: ABD kimseyi aldatamayacağını bilmeli

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, ABD'nin terör örgütü PKK'ya yönelik açıklamalarına ilişkin "ABD, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütleri konusunda Türkiye’yi oyalamaktan vazgeçmeli; isim veya tabela değişikliği ile terör örgütlerini ve teröristleri gizleyemeyeceğini, bu suretle gerçeği değiştiremeyeceğini ve kimseyi aldatamayacağını bilmeli ve terör örgütleriyle işbirliğini ve terör örgütlerine verdiği eğitim, donatım, silah, mühimmat, araç, gereç ve diğer bilumum desteklerini sonlandırmalı" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD'nin birbiriyle çelişen terör örgütü PKK açıklamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama ile Bozdağ, ABD'ye sert tepki gösterdi. Bozdağ, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sonucunda bölgenin terörden arındırılacağını belirterek, "Ülkemizin, sınırımızın ve bölgenin güvenliğini sağlayacağız. Sınırımız boyunca kurulması planlanan terör koridoru ve terörün devletleştirilmesi projesini çökerteceğiz. PKK/KCK/PYD ve YPG’nin Kuzey Suriye’de etnik ve ideolojik temizlik yapmasına,bölgenin demografik yapısını değiştirmesine ve yeni göçlere engel olacağız. Sınırımız boyunca Sınır Güvenlik Gücü kılıfı altında terörist ordusu ve terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Harekat kapsamında sınırların ve bölgenin güvenliğinin sağlanacağını ifade ederek, "Sınırımızın ve bölgenin güvenliğini sağlayacağız. Afrin bölgesindeki Kürt,Türkmen ve Arap kardeşlerimizi terör örgütlerinin baskısı ve zulmünden kurtaracağız. Bölgede barış, huzur, güven ve istikrar ortamını yeniden tesis edeceğiz. Can/mal emniyetini temin ve tahkim edeceğiz." dedi.

"PYD ve YPG’nin terör örgütü olduğunu amasız/fakatsız kabul etmeli"

ABD'nin PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütleri konusunda Türkiye'ye oyalamaktan vazgeçmesini söyleyen Bozdağ, şöyle devam etti:

  • Bu nedenlerle ABD, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütleri konusunda Türkiye’yi oyalamaktan vazgeçmeli; isim veya tabela değişikliği ile terör örgütlerini ve teröristleri gizleyemeyeceğini, bu suretle gerçeği değiştiremeyeceğini ve kimseyi aldatamayacağını bilmeli; PYD ve YPG’nin terör örgütü olduğunu amasız/fakatsız kabul etmeli; terör örgütleriyle işbirliğini ve terör örgütlerine verdiği eğitim, donatım, silah, mühimmat, araç, gereç ve diğer bilumum desteklerini sonlandırmalı; terör örgütlerine verdiği silahları toplamalı;
  • PYD/YPG terör örgütleriyle işbirliğinin ve bunlara desteklerinin sebeplerini anlatarak Türkiye’yi iknayı bırakmalı; Türkiye’ye verdiği sözleri tutmalı; Türkiye’yi anlamalı; Türkiye’nin karşı karşıya olduğu tehlike,tehdit,saldırı ve diğer riskleri görmeli ve kabul etmeli; ahde vefası olan bir müttefik gibi hareket etmeli; Türkiye’yi rahatsız eden eylem ve söylemlerden vazgeçmeli; kendini Türkiye’nin yerine koymalı ve yaptıklarını bir de bu zaviyeden ele malıdır. Bunların yapılmaması halinde yapılacak herşey, zaman ve emek kaybıdır.

REKLAM

Teröre ve teröriste bonkör
GÜNDEM
Teröre ve teröriste bonkör

Kaçış yok!
DÜNYA
Kaçış yok!

Pentagon’dan Münbiç’e silah sevkiyatı
DÜNYA
Pentagon’dan Münbiç’e silah sevkiyatı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.