Gündem Büyük panik Halkı korku sardı

Siirt haberleri: Köylülerin yılan tedirginliği

Büyük panik: Halkı korku sardı

Siirt'te merkeze bağlı Bayraktepe köyünde havaların ısınmasıyla birlikte bahçelerde ve tarlalarda yılan paniği yaşanıyor. Hemen her gün yılan gördüklerini söyleyen köylüler, birçoğu zehirli olan yılanlara basmamak ve ısırılmamak için çok dikkatli davranıyor.

Haber Merkezi IHA
Köylüler, yetkililerden yılanlara karşı tedbir almalarını istiyor.
Köylüler, yetkililerden yılanlara karşı tedbir almalarını istiyor.

Hemen her gün yılan gördüklerini söyleyen Bayraktepe köyü sakinleri birçoğu zehirli olan yılanlara basmamak ve ısırılmamak için çok dikkatli davrandıklarını belirtti.

Bahçelerinde daha önce hiç görmedikleri boyutlarda yılan gördüklerini söyleyen köy sakinlerinden Arafat Özbey, zehirli ve tehlikeli oldukları için yılanları öldürmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Özbey, "Bu yıl kış görmedik sıcaklar birden bastırdı. Köyümüzde ki tarlaya ve bahçeye giderken çok sayıda yılan gördük. Son bir haftadır çok sayıda yılana rastladık. Oldukça da büyük yılanlar. Bu dönemde tarla ve bahçede çalışanlar akrep ve yılanlara karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Bizde bu duruma alışık değiliz ama yılanların zehirli olup olmadığını da bilmiyoruz. Yetkililerden bu yılanlara karşı tedbir almasını istiyoruz" dedi.

Ekipler gecikince torpidoya giren yılanı öldürüp çıkardılar
GÜNDEM
Ekipler gecikince torpidoya giren yılanı öldürüp çıkardılar

Sahipsiz valizden çıktı
GÜNDEM
Sahipsiz valizden çıktı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.