Gündem CHPde Karayalçın çatlağı

CHP'de Karayalçın çatlağı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Murat Karayalçın'ın getirileceği iddiaları üzerine CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Özcan ve beraberindeki partililer basın açıklaması yaptı. Özcan, "Oğuz Kaan Salıcı seçimle geldi, seçimle gitmesi lazım" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
CHPde Karayalçın çatlağı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda, CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Özcan, bazı partilileri de yanına alarak kameraların karşısına geçti. Özcan, Eğer İstanbul gibi büyük bir metropolde büyük bir kentte dünya şehri olan İstanbul'da yönetim değişikliği gerekiyor ise, ben gerekmediği inancındayım, seçimle gelenin seçimle gitmesi kanaatini taşıyorum. İstanbul'un yönetimi olağanüstü bir kongre ile yada İstanbul'un tabanını temsil eden ilçe başkanları, il başkanı, il yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Milletvekilleri ve parti meclis üyelerinin mutabakatı ile belirlenmelidir. Örgüt iradesi dışındaki bir tasarruf ve uygulama asla kabul edilmemelidir, sizin de kabul etmeyeceğinizi bu kez yürekten inandığımı ifade etmek istiyorum" dedi.

'SALICI SEÇİMLE GELDİ SEÇİMLE GİTMELİ'

Bir gazetecinin Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını mı istiyorsunuz?" şeklindeki soruya ise Özcan şu cevabı verdi: Oğuz Kaan Salıcı şu anda görevinin başında. Seçimle geldi, seçimle de gitmesi lazım. Genel merkezin olağanüstü bir kongre kararı alması mümkün değil. Ben şunu istiyorum; il yönetimi olağanüstü kongre kararı almalı, Oğuz Kaan Salıcı veya bir başka arkadaşlar aday olurlar, adaylardan biri seçilir. Benim gönlümde aday olmaz. Atama ile kimi getirirsek getirelim hem ona hem partiye haksızlık ederiz. İstanbul'da ve ilçelerimizde de böyle durumlar var. Yorgunluğu gördüm"

'KARAYALÇIN'A ÖRGÜT EMEĞİNİN HAKKINI VERİR'

Eski siyasetçilerden Murat Karayalçın ile ilgili görüşlerini de açıklayan Özcan, Karayalçın benim genel başkanlığımı yapmış. Birikimli bilgili bir kişi. En rahat çalıştığım en demokrat en uyumlu en eleştirebileceğiniz genel başkanlardan birisidir. Kendisi ile telefonda görüştüm. 'Kesinlikle atama ile gelmeyin, kongre talep edelim, buyurun, gelin kongreye, örgüt zaten sizin emeğinizin hakkını verir. Bu örgüt demokrasiye öyle bir susamış ki. ' dedim" şeklinde konuştu.

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu
Gündem

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu

Sığınmacılar üzerinden yaptığı provokasyonlarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İstanbul'un Esenler ilçesinde Afgan uyruklu 4 kişinin 12 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiği iddiası üzerine Esenler Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi. Esenler Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek ilçede böyle bir olayın yaşanmadığı vurgulandı. Özdağ ise resmi makamlardan gelen açıklamaya rağmen söz konusu paylaşımını sosyal medya hesabından kaldırmadı.
Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız
Gündem

Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, '15 Temmuz Sonrası Türkiye' sempozyumunda, "Güvenlik güçlerimizin ve istihbarat teşkilatımızın titiz çalışmaları ile kendini gizleyen kripto FETÖ'cülerin önemli bir kısmı belirlenerek kamu bünyesinden temizlenmiştir. 100'ün üzerinde FETÖ üyesi, saklandıkları ülkelerden Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edilmiştir. 20 ülkede 234 FETÖ iltisaklı okul kapatılıp Maarif Vakfımıza devredilmiştir. Nerede saklanırsa saklansın, kimlere ve hangi ülkeye güvenirse güvensin son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız." dedi.
Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti
Gündem

Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji uzman doktor Ekrem Karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak ağır yaraladı. Şahıs aynı silahla kendini vurarak intihar etti. Gelen son dakika bilgisine göre; doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Katil zanlısı bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.