Gündem CHPlilerden CNN boykotu tepkisi Başkanlar konuşuyor partililer ihraç ediliyor derhal özür dilensin

CHP'lilerden ‘CNN boykotu’ tepkisi: Başkanlar konuşuyor partililer ihraç ediliyor derhal özür dilensin

CHP yönetimi, CNN Türk’ü boykot kararı almıştı. Bu karara uyulmadığını ve adil davranılmadığını belirten bazı CHP’li isimler parti yönetimine tepkili. "Başkanlar boykotu delince parti disiplin kurulu görmezden geliyor. ‘Düz üye’ ekrana çıkınca ihraç ediliyor. İhraç edilen isimlerden özür dilenmeli" eleştirisinde bulunan CHP’liler, ihraç edilen isimlerin üyeliklerinin yeniden verilmesini istedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz yılın başında, “partililere tuzak kurulduğu” ve “gerçeklerin çarpıtıldığı” gerekçesiyle CNN Türk’e hiçbir CHP’linin çıkmaması kararı almıştı.

CHP, CNN Türk'ü boykot kararı aldı
GÜNDEM
CHP, CNN Türk'ü boykot kararı aldı

Alınan kararın ardından kanala konuk olan parti üyeleri Ümit Kocasakal, Avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen, CHP yönetimi tarafından ihraç edilmişti.

CNN Türk'te programa çıkan Kocasakal ve Sevigen için CHP'den kesin ihraç istemi
GÜNDEM
CNN Türk'te programa çıkan Kocasakal ve Sevigen için CHP'den kesin ihraç istemi

CHP’li bazı isimler, son zamanlarda bu yasağa uyulmadığını belirterek, boykotun başkan konumundaki isimlere serbest, partili isimlere ise yasak olduğunu vurgulayarak tepki gösterdi.

“Olan ihraç edilenlere oldu”

CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkan Yardımcısı Yiğit Acar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun CNN TÜRK'e açıklama yapması sonrası gösterdiği tepkide, “Partimizin 2020 yılı başında ilan ettiği CNN TÜRK boykutu fiili olarak bu gece bitti galiba. İstanbul İl başkanı ve Grup başkanvekili Cnn’e açıklama yapıp, mesaj gönderiyorsa boykot var demenin hiçbir anlamı kalmamıştır. Olan sadece ihraç edilen İrem Çiçek’e oldu” dedi.

“İhraç edilenlerden özür dilenmeli”

Eski CHP’li vekil Barış Yarkadaş da bir süre önce CHP içindeki taciz vakalarını örtbas etmekle suçladığı Kaftancıoğlu’nun kanala yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yarkadaş, CNN’e konuk olan CHP’lileri sıralayarak “CNN TÜRK'e çıktıkları için partimizden atılan İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir” dedi.

“Genel Başkandan izin alıp çıkanlar var”

Yarkadaş, sözlerinin devamında “Üstelik boykot delik deşik edildi. CHP'li tüm belediye başkanları kendilerine uzatılan CNN TÜRK mikrofonuna konuşuyor. Başkanlar boykotu delince YDK görmezden geliyor. ‘Düz üye’ ekrana çıkınca ihraç... Bir de ‘Genel Başkandan izin alıp’ çıkanlar var. Böyle saçmalık olmaz” ifadelerini kullandı.

Aylin Nazlıaka, Pınar Gültekin'in davası sonrası CNN Türk muhabirine açıklamalarda bulunmuştu.

CHP’li Nazlıaka partisinin ‘çıkanı ihraç ederiz’ dediği kanala konuştu
GÜNDEM
CHP’li Nazlıaka partisinin ‘çıkanı ihraç ederiz’ dediği kanala konuştu

İnce CHP’nin ‘çıkanı ihraç ederiz’ dediği kanala konuk olacak
GÜNDEM
İnce CHP’nin ‘çıkanı ihraç ederiz’ dediği kanala konuk olacak
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.