Gündem CHPnin heykel aşkı sınır tanımıyor Datça Belediyesi denizin içine 10 tonluk heykel yerleştirdi

CHP'nin heykel aşkı sınır tanımıyor: Datça Belediyesi denizin içine 10 tonluk heykel yerleştirdi

CHP’li belediyeler heykel hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak Datça Belediyesi’nden ikinci heykel vakası yaşandı. Sanayi heykeliyle alay konusu olan belediye, bu kez de denizin ortasına 10 tonluk balık heykeli yerleştirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
CHPnin heykel aşkı sınır tanımıyor: Datça Belediyesi denizin içine 10 tonluk heykel yerleştirdi
Belediyenin icraatı vatandaşın tepkisine yol açtı.

Heykel için harcanan bütçelerde oldukça bonkör davranan CHP'li belediyeler hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Heykel hizmetinin son adresi ise Datça oldu. CHP'li Datça Belediyesi daha önce demir yığınından sanayi heykeliyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

DENİZİN ORTASINA 10 TONLUK HEYKEL

Datça Belediyesi bu kez heykelcilikte yeni bir çığır açarak Datça merkezdeki Kumluk Plajı'na, denizin ortasına 10 tonluk heykel yerleştirdi.

Heykeltıraş Halil İbrahim Sever'e yaptırılan nesli tükenme tehlikesinde olan Orfoz balığı heykeli alay konusu oldu.


'FARKINDALIK YARATACAĞINA İNANIYORUM'

Demir yığınından Sanayi Heykeli'ne "Bu bir düşüncenin ürünüdür. Bu bir eserdir" diye niteleyen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Orfoz balığı heykelinin farkındalık yaratacağını belirtti.

Gürsel Uçar, "Orfoz, geçmişten günümüze bir miras ise bize düşen görevde gelecek nesillere emanet edebilmek adına bu balığın varlığını korumaktır. Orfoz, dünden bugüne en kıymetli balık türlerinden biridir. Denizlerimizde yok olmaması için yaşatılması ve korunması adına bu heykelin farkındalık yaratacağına inanıyorum" dedi.

CHP'nin Sanayi Ağacı Heykeli ikinci denemede güçlükle açıldı
GÜNDEM
CHP'nin Sanayi Ağacı Heykeli ikinci denemede güçlükle açıldı

Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar 'Sanayi Ağacı' heykelinin açılışına esnaf gelmeyince tören tarihini erteledi
OYNAT 00:35
Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar 'Sanayi Ağacı' heykelinin açılışına esnaf gelmeyince tören tarihini erteledi
MUĞLA'nın Datça ilçesinde, Knidos Antik Kenti yolu üzerinde oto tamircilerinin toplu halde bulunduğu, Sanayi Sitesi girişine konulan 'Sanayi Ağacı' heykelinin açılışına gelen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, esnafı göremeyince töreni başka tarihe erteledi.

Açılışı erteleyen Uçar, 'Öncelikle heykelin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak bir eksiğimiz var. Sanayi esnafının olmadığı bir şeyin açılışını ben yapmam. Açık ve net söylüyorum. Benim esnafımın buradaki açılıştan haberi yok. Bu iş olmaz. Bu açılışı erteleyeceğiz. Sanayi esnafımıza da haber vereceğiz. Bu demirden de olsa, benim için altından da kıymetli.' dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.