Gündem Cinayet gibi kazada isyan ettiren tahliye

Iraklı sürücü neden serbest bırakıldı - Süleyman Özrütrk'ün katili

Cinayet gibi kazada isyan ettiren tahliye

Son dönemlerde hemen her gün karşılaştığımız trafik terörü haberleri bu kez sadece sürücünün sebep olduğu kaza ile değil sonrasında yaşananlarla da Türkiye'nin gündeminde. Kırmızı ışıkta geçen Iraklı bir sürücü önce bir araca ardından da yaya geçidinden karşıya geçen Süleyman Öztürk'e vurdu. Öztürk'ün ölümüne neden olan sürücünün emniyette söylediği iddia edilen cümleler ve ilk duruşmada tahliye edilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kaza yapan lüks cip. Fotoğraf: Arşiv.
Kaza yapan lüks cip. Fotoğraf: Arşiv.

Türkiye'de son dönemlerde sıklıkla gündem olan trafik magandalarının çok az ceza ile kurtulmasına, bu kez ölümlü kazaya karışmasına rağmen ilk duruşmada serbest bırakılan bir sürücünün de eklenmesi tartışmalara neden oldu.

Sosyal medyadan yardım isteyen Batuhan Öztürk isimli sosyal medya kullanıcı, abisi Süleyman Öztürk'ün ölümüne neden olan Iraklı İrfan Jasim Wali Wali adlı şahsın ilk duruşmada serbest bırakılmasına isyan etti.

Yaşadıkları olayları Twitter üzerinden anlatan Öztürk, abisi Süleyman Öztürk'ün hem İstanbul'da meydana kazanın detaylarını paylaştı hem de o ana ilişkin görüntüleri yayınladı.

Iraklı sanığın ilk duruşmada serbest bırakılmasına büyük tepki
OYNAT 00:25
Iraklı sanığın ilk duruşmada serbest bırakılmasına büyük tepki
27 Aralık 2018 tarihinde Irak uyruklu İrfan Jasim Wali Wali 'nin kullandığı lüks araç yoldan geçen Süleyman Öztürk'e çarpmış, talihsiz adam metrelerce sürüklendikten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Zanlı 2 gün önce çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Kırmızı ışıkta aşırı hızla çarptı. İlk duruşmada serbest bırakıldı

Abisinin ölümüne neden olan Iraklı sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösteren ve tutuklanmasını isteyen Batuhan Öztürk, süreci şu tweetlerle anlattı:

"27 Aralık 2018 tarihinde Iraklı İrfan Jasim Wali Wali aşırı hızlı kullandığı Range Rover araç ile kırmızı ışıkta geçerek abime çarptı. Abim 40 metre savrularak hayatını kaybetti. Abimin katilini bugün ilk duruşmada serbest bıraktılar.

Olay günü Emniyetteki ilk ifadesinde babamın karşısında bacak bacak üstüne atıp telefonuyla oynamış ve hiçbir pişmanlık emaresi göstermemiş. Polisin 'Bu ne rahatlık' uyarısına 'Beni çıkartmak için bekleyen kaç avukat var biliyor musunuz?' demiş.

Bugün duruşma çıkışında abimin katilinin beraberindeki 40 kişi bana ve aileme saldırdılar. Annem ve ablam saldırgan grubun arasında kaldı. Benim yakama yapıştılar, babama ise 'yumruk' attılar."

REKLAM

Abisinin ölümüne Twitter üzerinden tepki gösteren kişinin paylaşımlarından bazıları.

"Ne ben ne de ailem kabul edemiyoruz"

  • Abisinin ölümüne neden olan şahsın salıverilmesine tepki gösteren ve sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan Öztürk,"Abim 30 yaşında bu insan müsveddesi tarafından öldürülmüşken, bugün mahkeme tarafından salıverilmesini ne ben ne de ailem kabul edemiyoruz. Bu yüzden buradan sesimizi duyurmak istedik. Siz de lütfen #süleymanöztürkünkatilitutuklansın yazarak sesimizi duyurmamıza yardımcı olun" ifadeleriyle adalet istedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.