GündemCumhurbaşkanı Erdoğandan ABye rest Minderden siz kaçacaksınız

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib operasyonu açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest: Minderden siz kaçacaksınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları Toplantısında konuştu. AB'nin üyelik sürecinde uzun yıllardır Türkiye'yi beklettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı, "Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız. Dürüstseniz açıklamayı yapın, bitirelim işi" diye konuştu. TSK'nın İdlib operasyonu hakkında değerlendirme yapan Erdoğan, "Bir gece ansızın gelebiliriz diyorduk ve dün gece orada operasyon başladı" ifadelerini kullandı. AK Parti'de değişim sürecinin adım adım başladığını belirten Erdoğan, "Bu bir tasfiye değil, ihtiyaçtan kaynaklanan görev değişimidir" mesajını verdi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları Toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"DEAŞ'a karşı en ciddi mücadeleyi gösteren Türkiye terör örgütleri ile yan yana gösterilmeye çalışıyor.

PKK terör örgütünü tekrar devreye soktular. Saldırı sürecini bölgedeki insanlarımızın feraseti sayesinde başarısızlığa uğrattık.

Güçlü Türkiye'yi yenemeyenler 15 Temmuz'da yeni bir girişim denediler."

"Beyhude uğraşıyorlar"

"Türkiye'yi Batı'dan ve tüm dünyadan tecrit etmek isteyenler beyhude yere uğraşıyorlar.

Sırbistan'da, ülkemize ve şahsımıza gösterilen muhabbeti, samimiyeti kelimelerle anlatmak mümkün değil.

AB ile ilişkiler

Avrupa Birliği bekletiyor. Biz sabrediyoruz. Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız. Dürüstseniz açıklamayı yapın bitirelim işi. Bizim size ihtiyacımız yok.

TSK'nın İdlib operasyonu

Bir gece ansızın gelebiliriz diyorduk ve bu gece TSK İdlib'de ÖSO ile operasyonu başlattı. Tedbirimizi almak zorundayız.

Kılıçdaroğlu'nun çelişkili açıklaması

Yaptığımız operasyonlarla ilgili kimse bize niye yaptınız diyemez. Ama unutmayın, bu ülkede değil, ülkenin dışında da Kılıçdaroğlu'nun adedi çok fazla. Bir yandan askerin sınır dışına çıkmasını destekleyeceksin, az sonra İdlib'de ölenlerin sorumlusu Erdoğan diyeceksin. Sen ne cahil adamsın?

Kuzey Irak'ın da bu hale gelmesinin failleri bellidir. Zaman ola onları da inşallah gündeme getiririz, gün yüzüne çıkarırız. Telafer, 400 bin Türkmen'in olduğu yer. Ama bu insanların hepsi, 10 bini hariç oradan kaçtı. 100 bini bize sığındı. Biz, onların da derdiyle hemhal oluyoruz.

Bize ne ya diyemeyiz. Biz Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz. Onların böyle bir derdi yok. İdlib'deki her şehidin hesabını benim vereceğimi söyleyecek kadar gafil, cahil olan bu insanlarla konuşacak bir şeyimiz yok.

HDP'lilerin teröristlerin cenazesini alması

Teröristler öldürüldü. Sözde siyasi parti mensupları, sözde milletvekilleri onları gittiler teslim aldılar. Demek ki bunlar terör örgütüyle iç içe. Farkları yok. Bunları görmemiz lazım. Bu kadar iç içe ve siyasi parti olarak parlamentoya girmesi için terör örgütünü arkasına alanlar, biz demokratik mücadele veriyoruz diyemezler. Bunu işte daha önce 80 milletvekili çıkardıkları zaman gördük. 'Haydi sokağa' demek suretiyle, 53 vatandaşımızın nasıl öldürüldüğünü de gördük. Ölenler Kürt'tü. Öldürülenler de Kürt'tü. Hani bunlar benim Kürt vatandaşlarımın temsilcisiydi? Ne alakası var?

AK Parti'de değişim süreci

Şu anda ilçe kongrelerimiz devam ediyor. Ardından il kongrelerimize geçecek, son olarak da büyükşehirlerimizin kongrelerini yapacağız. Bir kısım arkadaşlarımız görevlerine devam edecek. Kongrelerde vazifelerini yeni isimlere devreden arkadaşlarımızın önümüzdeki dönemlerde her kademede görev almalarının yolları açıktır. Bizim bu kardeşlerimizle artık bir daha bir araya gelmeyeceğiz diye bir şey kesinlikle anlaşılmasın. Bu hareket, alışılmış bir parti değil bu bir davadır. Dava ise, davada olay zaman zaman makam mevki değişikliğini gerektirebilir. Bundan dolayı da kimse üzülmemeli. Bir bayrak yarışı olarak gördüğüm bu hizmet yolunda kime ne zaman hangi mevkide görev düşeceği belli olmaz.

Belediyelerde de şimdiden birtakım düzenleme yapmaya başladık. Özellikle kritik gördüğümüz yerlerde mevcut isimlerin çekilmesi konusunda kararımızı adım adım hayata geçiriyoruz. Görevlerinden feragat eden arkadaşlarımız elbette partimize katkı sağlamayı sürdürecekler. Bu bir tasfiye değil, ihtiyaçtan kaynaklanan görev değişimidir.

Ecevit'e sataşma diyor, ben Ecevit'in anlayışına sataşıyorum. Siz ülkenin çıkarlarını siyaset uğruna çiğner geçerseniz millet de sizi çiğner geçer, yok sayar.

Çanakkale Belediye başkanı 18 Mart törenlerinde konuşturulmayacak

Bakın şimdi Çanakkale'nin Belediye Başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı. Hani bunların kadınlara saygısı vardı? Seçilmiş bir meclis üyesini sesini kes, çık konuşma... Sen bunu nasıl dersin? Sen bunu mu yaptın? 18 Mart geliyor. Ben şimdiden talimatı verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart'ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Oradaki düzenlemenin faili hükümettir. Havalimanına gelip karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım! Kalkıp da orada bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız.

Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesi

Şu anda nikahları kim kıyıyor? Bir kamu görevlisi olan belediye başkanı veya görevlendirdikleri. Peki müftü kim, o de devlet görevlisi. Batı'da olunca laikliğe aykırı olmuyor da bize niye olsun. Hiçbir zaman kişiler laik olmaz. Devlet laiktir, bunlar bu kavramı da bilmiyor.

İsteseniz de istemeseniz de bu Meclis'ten geçecek. Biz kayıt dışı nikah değil kayıt altında nikah istiyoruz. Batı ülkelerinde din adamlarının nikah kıymasından rahatsız olan hiç duydunuz mu? Dert başka. Dert bağcı, üzümü yemek değil."

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
ABD: Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var
Dünya

ABD: Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var

ABD Savunma Bakanı Mattis, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin "Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var. Hava saldırısı yapmadan önce bunu yapacaklarına dair bizi uyardılar" dedi.
Yunanistan'da 'Makedonya' karşıtı gösteri
Dünya

Yunanistan'da 'Makedonya' karşıtı gösteri

Yunanistan'ın Selanik kentinde on binlerce kişi, Yunan ve Makedon hükümetleri arasında devam eden isim sorununun çözümüne ilişkin görüşmeleri protesto etti.
Suriyeli muhalifler: Münbiç operasyonu başladı
Dünya

Suriyeli muhalifler: Münbiç operasyonu başladı

Suriye Geçici Hükümeti, terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolündeki Münbiç'e yönelik askeri harekatın başladığını açıkladı.
TSK'nın Afrin stratejisinde dikkat çeken detay
Dünya

TSK'nın Afrin stratejisinde dikkat çeken detay

TSK, kara kuvvetleri ve ÖSO birlikleri Afrin'deki terör noktalara doğru ilerliyor. Sınırın sıfır noktasında Zeytin Dalı Harekatı'nı takip eden Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, "Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'e girerken inanılmaz bir strateji izledi. Son 10 gündür sınırda açılan kapılar medyaya da yansıdı. PKK, bütün önlemlerini bu kapılara göre almıştı. Ancak TSK, bu kapıları kullanmadı ve Afrin'e 7 ayrı kapıdan girdi. Bu PKK'nın hiç hazırlanmadığı bir durumdu" ifadelerini kullandı.
Çok önemli KİT açıklaması
Ekonomi

Çok önemli KİT açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu KİT'lerde yeni istihdam alanları açacaklarını belirterek, "O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız." dedi. KİT'ler kadroya geçecek mi, KİT'ler taşeron işçi konusundan yararlanacak mı? İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan flaş KİT ve taşeron işçi açıklaması