Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan Filistinli çocuklara mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistinli çocuklara mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistinli çocuklar için bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında "Sokaklarında bal ve gül akan Filistin zor günler yaşıyor. İşgalin, yıkımın, bombaların altında çocuk olmanın güçlüğünü biliyoruz. Türk milleti olarak uzakta değil hemen yanı başınızdayız" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Filistinli çocuklara mesaj
Fotoğraf: Arşiv

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistinli çocuklar için bir mesaj yayımladı. Türk milletinin her zaman Filistin'in yanında olduğunu belirten Erdoğan, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

İstikbalimizin mimarı sevgili evladım;

Sokaklarından bal ve gül akan Filistin zor günler yaşıyor. İşgalin, yıkımın, bombaların altında çocuk olmanın güçlüğünü biliyoruz. Türk Milleti olarak bizler uzakta değil, hemen yanı başındayız.

Oyun oynamaktan, hayal kurmaktan, hayallerin için mücadele etmekten lütfen vaz geçme! Zulmün karanlığı ne kadar koyu olursa olsun, şafağın aydınlığına karşı duramaz.

Sokaklarda özgürce koşturacağın, gökyüzüne korkusuzca bakacağın günler muhakkak gelecek. Doğan gün umuttur çocuğum, yüzünü güneşe dön. Aklımızdasın, gönlümüzdesin, dualarımızdasın! Sevgiyle gözlerinden öpüyorum.

Cuma namazı sonrası binlerce Filistinli Mescid-i Aksa’yı 'Türkiye' ve 'Erdoğan' sloganlarıyla inletti
DÜNYA
Cuma namazı sonrası binlerce Filistinli Mescid-i Aksa’yı 'Türkiye' ve 'Erdoğan' sloganlarıyla inletti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.