Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan İtalya Başbakanı Draghiye özür dile çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İtalya Başbakanı Draghi'ye 'özür dile' çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerini kınayarak özür dilemeye davet etti. Oktay, "Her seçimi halkının yüksek teveccühü ile kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında Başbakan Draghi'nin hadsiz ve edep dışı ifadelerini kınıyor, özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan İtalya Başbakanı Draghiye özür dile çağrısı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

İtalya Başbakanı Mario Draghi, AB liderlerinin kabulü sırasındaki oturma düzenine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı küstahça ifadelerle “diktatörlükle” suçladı.

İtalya Başbakanı Mario Draghi
İtalya Başbakanı Mario Draghi

"Özür dilemeye davet ediyorum"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Draghi'yi özür dilemeye davet etti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Oktay, şunları söyledi:

"Hayatı boyunca ülkesinin ve milletinin menfaatlerini düşünen, her türlü faşizm ve vesayete karşı çıkan, girdiği her seçimi halkının yüksek teveccühü ile kazanan Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında Başbakan Draghi'nin hadsiz ve edep dışı ifadelerini kınıyor, özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

Başbakan bozuntusu
DÜNYA
Başbakan bozuntusu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.