Gündem Davutoğlu Polis kahramanca davrandı

Davutoğlu: Polis kahramanca davrandı

Sultanahmet'teki saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, "Teröristin üzerinde 3 tane bomba vardı, biri patladı. Polis kahramanca davrandı, zayiatın büyümesini engelledi" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Davutoğlu: Polis kahramanca davrandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Sultanahmet'teki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, "Teröristin üzerinde 3 bomba vardı, biri patladı. Polis kahramanca davrandı, zayiatın büyümesi önlendi" dedi.

Davutoğlu olayla ilgili şunları söyledi:

Özellikle İstanbul'da merkezi bir konumda söz konusu olan bu saldırı çerçevesinde en geniş, en detaylı araştırmalar yapılıp, örgüt bağlantısı tespit edildiğinde, daha ileri aşamalarda gereken adımlar da atılacaktır.

İstanbul'da bombalı saldırı
OYNAT
İstanbul'da bombalı saldırı

Sultanahmet'te polis noktasına gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu bir polis yaralandı. Cumartesi günü de Dolmabahçe'de polis noktasına saldırı girişimi düzenlenmiş ancak saldırgan amacına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişti. 

Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet'teki saldırının üç bombayla gerçekleştirildiğini belirterek, "Polislerimizin hemen konuya müdahil olmaları neticesinde daha fazla zaiyatın önüne geçilmiş oldu. Kahraman emniyet görevlilerimiz kendilerini feda etme pahasına bu saldırının daha büyük bir zaiyatla neticelenmesini engellemiş oldular. İki bomba da etkisiz hale getirildi. En geniş çaplı araştırmanın yürütülmesi talimatını verdik" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.