Gündem Davutoğlunun Brüksel ziyaretinde erteleme

Davutoğlu'nun Brüksel ziyaretinde erteleme

Başbakan Davutoğlu, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeler hakkında görüşmelerde bulunmak üzere Brüksel'i ziyaret edecek. Görüşmelerde, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Davutoğlu bu akşam gitmesi planlanan Brüksel'e yarın gidecek.

Haber Merkezi AA

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Davutoğlu, Brükksel'e bugün saat 21.30'da gidecekti; ancak gidiş tarihi ve saati yarın sabah 09.00'a alındı. Davutoğlu, Brüksel'e hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanında basın toplantısı düzenleyecek.

Davutoğlu'nun, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Komisyon Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile görüşmeler yapması öngörülüyor.

Görüşmelerde, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Başbakan Davutoğlu, ayrıca "Friends of Europe" adlı düşünce kuruluşu tarafından düzenlenecek toplantıya katılarak bir konuşma yapacak ve Belçika'da yaşayan vatandaşlarla bir araya gelecek.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.