Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Gündem
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Sistem tedrici olarak hayata geçirilmeli
Sistem tedrici olarak hayata geçirilmeli

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Eğitim Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı “Ortaöğretim Tasarımı Çalışması” hakkında raporunu kamuoyuna açıkladı.

Açalım kanatlarını çocuklarımızın
'Açalım kanatlarını çocuklarımızın'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan yeni eğitim sisteminde, çocukların yeteneklerini keşfetmeye yönelik tasarım beceri atölyeleri dikkat çekiyor.

ALES sonuçları açıklandı
ALES sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/1) sonuçları açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yer aldı.

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin başvuru takvimi açıklandı
Yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin başvuru takvimi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca yetenek sınavıyla öğrenci alacak liselerin ilan edilecek kontenjanlarına başvurulara ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre başvurular, 10-28 Haziran'da yapılacak.

Öğrencilerin başarısı atölyelerle arttı
Öğrencilerin başarısı atölyelerle arttı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Şehit İsmail Yavuz İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrenciler, ders saatleri dışında vakitlerini “çiçek durağı”, “akıl oyunları sınıfı”, “müzik sınıfı”, “kodlama atölyesi”, “uygulama çiftliği” ve “organik tarım alanı”nda geçirerek hem derslerine hem de hayata dair pek çok bilgiyi yaşayarak öğreniyor.

İHL’lere Akademik Koç geliyor
İHL’lere Akademik Koç geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, imam hatip liselerinde eğitim alan öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve akademik başarılarını artırmak için çalışmalar sürdürülüyor.

LGS giriş belgeleri yayımlandı
LGS giriş belgeleri yayımlandı

LGS kapsamında 1 Haziran'da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgeleri yayımlandı. Öğrenciler, kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli irade hırsızlığı tam bir felakettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli irade hırsızlığı tam bir felakettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul Mahalle Başkanları ile İftar programında konuştu. Erdoğan, İstanbul'daki seçimlere ilişkin "Her hırsızlık kötüdür ama milli irade hırsızlığı, oy hırsızlığı tam bir felakettir. Milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, bu sebeple YSK'nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası" olarak yeniden düzenlenen Yassıada'yı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse bu ülkede darbe yapamaz. Bütün mesele bizim güç kazanmamızdır"dedi.

Yabancı medya hamlesine karşı uyarı
"Yabancı medya hamlesine" karşı uyarı

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Türkiye'deki yabancı medyanın tutumunu, ülke içerisinde doğruyu yanlış, yanlışı da doğru gibi gösterebilecek bir algı sürecini kendilerince yönetmeye yönelik bir hamle olarak görüyorum. Kamuoyunun bu konuda duyarlı olması gerekir. Vatandaşlarımızın uyanık olmalarını istiyoruz" ifadesini kullandı.

Erdoğandan Doğu Akdeniz telefonu
Erdoğan'dan 'Doğu Akdeniz' telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ile telefonda konuştu. Görüşmede, Doğu Akdeniz'de yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Bakan Soyludan Afgan göçmenler açıklaması
Bakan Soylu'dan Afgan göçmenler açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'ye bu yıl gelen 41 bin 192 Afgan göçmenden 20 bin 558'i geri gönderildiğini açıkladı. Soylu ayrıca, Suriyelilerden de Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesinde sağlanan huzur sayesinde bugüne kadar 329 bin kişinin geri döndüğünü duyurdu.

Bakan Soyludan S-400 yorumu: Yarın eyvah para etmez
Bakan Soylu'dan S-400 yorumu: Yarın 'eyvah' para etmez

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili, "Almayalım mı S-400'leri? Dün imkanımız yoktu. Sadece para değil öz güvenimiz ve gücümüz yoktu ama bugün var. Türkiye'nin herhangi bir noktasına uzun menzilli bir füzeyle saldırabilirler. Yarın eyvah para etmez" ifadelerini kullandı.

TBMMde bayram öncesi yoğun mesai
TBMM'de bayram öncesi yoğun mesai

TBMM Genel Kurulu, Ramazan Bayramı öncesi 'köprü cezalarının affı' ve 'yeni askerlik sistemi' ile ilgili düzenlemeleri için mesai yapacak. Pazartesi Genel Kurul'da, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlere af getiren, hurda teşvikini artıran ve maden işletmecileri için destek düzenlemesi de getiren mini ekonomik paket ile ilgili kanun teklifinin görüşülmesi planlanıyor.

Erdoğan: Taksimdeki opera binası 2021 yılına yetişecek
Erdoğan: Taksim'deki opera binası 2021 yılına yetişecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı ve sporcularla bir araya geldiği iftar programında konuştu. Erdoğan, "2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız" dedi.

9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
O canavar serbest!
O canavar serbest!

Sultanbeyli'de kamyonet sürücüsü kaldırımda yürüyen vatandaşların arasına daldı. Kazada, Yeni Şafak ve Albayrak bünyesinde 25 yıldan fazla çalışan Ahmet Çoban ile 3 kişi feci şekilde yaralandı. Gözaltına alınan araç sürücüsü Y.Y., skandal bir şekilde serbest bırakıldı.

AA muhabirinin çektiği son görüntü ortaya çıktı
AA muhabirinin çektiği son görüntü ortaya çıktı

Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken uçuruma düşen ve 14 gün sonra cenazesi bulunan AA muhabiri gazeteci Abdulkadir Nişancı'nın karla mücadele sırasında çektiği görüntüler ortaya çıktı.

Viranşehirde arazi kavgası: 8 yaralı
Viranşehir'de arazi kavgası: 8 yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan, bıçak ve sopaların kullanıldığı kavgada 2'si ağır 8 kişi yaralandı. Kavgaya karışan 17 kişi, gözaltına alındı.

İspiyonculuğun sonu budur diyerek arkadaşının kulağını kesti
'İspiyonculuğun sonu budur' diyerek arkadaşının kulağını kesti

Antalya'da bir suçtan aranan Murat G., kendisini polise ihbar ettiği iddiasıyla eski ev arkadaşı işçi emeklisi Muhittin Y.'yi (53) dövdükten sonra "Bizde ispiyoncuların sonu budur" diyerek sol kulağını maket bıçağıyla kesti. Muhittin Y.'nin kulağı, 50 dikiş atılarak dikilirken, Murat G. ise kaçtı.

Otel camını silerken vinç devrildi: 2 işçi öldü
Otel camını silerken vinç devrildi: 2 işçi öldü

Bursa'da bir otelin camlarını silen 2 işçi, bindikleri sepetli vincin devrilmesi sonucu öldü. Oğuz ve Demir'in cesedi, olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Suçüstü yakalandılar: Polis gelince ölü taklidi yaptılar
Suçüstü yakalandılar: Polis gelince ölü taklidi yaptılar

Bursa'da kaçak define arayan 5 kişiyi polis ekipleri yaptıkları operasyon sonucu yakalayarak gözaltına aldı. Avcılardan bir kişi ise ölü taklidi yaparak gizlendiği otların arasında polis ekipleri tarafından yakalandı.

Okulda skandal görüntü: Bakanlık harekete geçti
Okulda skandal görüntü: Bakanlık harekete geçti

Milli Eğitim Bakanlığı, Çankırı'da bir ilkokulda öğrencilerine şiddet uyguladığı belirlenen öğretmenin yöneticilik görevinin üzerinden alındığını, hakkındaki adli sürecin de devam ettiğini açıkladı.

Çocuklarını battaniyeye atıp ikinci kattan atladı
Çocuklarını battaniyeye atıp ikinci kattan atladı

İstanbul Ataşehir'de 4 katlı bir binada çıkan yangında 3 çocuğunu mahalle sakinlerinin açtığı battaniyeye atan kadın ikinci kattan atladı. Kadın ve çocukları, özel bir araçla hastaneye kaldırıldı.

Kamboçya imamına 19 yıl
Kamboçya imamına 19 yıl

FETÖ’nün Kamboçya imamı Mustafa Tatlıyer hakkındaki soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin 8.5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istendi.

CHP ABD’de FETÖ’ye çalışıyor
CHP ABD’de FETÖ’ye çalışıyor

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, ABD’de Türk öğrencilere burs ve barınma desteği veren Türken Vakfı’nı hedef aldı. Özcan, Ensar ve Türgev’in kurduğu vakfa yapılan bağışların kaynağını ABD Hazine Bakanlığı’na sordu. CHP Temsilcisi’nin, Türkiye karşıtı senatörleri finanse eden FETÖ’nün kaynağını bırakıp, niçin FETÖ hedefindeki Türken’in peşine düştüğü merak konusu.

Ömür boyu hapiste kalacaklar
Ömür boyu hapiste kalacaklar

İnfaz yasasına göre bir mahkum çok sayıda müebbet hapis cezası alsa bile en fazla 36 yıl cezaevinde kalıyor. Ancak 15 Temmuz gecesi 252 kişiyi şehit eden darbeciler hapisten çıkamayacak. Cezası kesinleşen sanıklar hakkında PKK elebaşı Öcalan’da olduğu gibi “şartlı salıverme” hükmü uygulanmayacak. Bu durum ilk olarak “Cumhurbaşkanı suikast timi” için uygulandı. Yargıtay’ın cezalarını onadığı tim için hazırlanan müddetnamede, “salıverileceği tarih” kısmında “yaşam boyu” ifadesi yer alıyor.

Eski savcı Osman Şanala FETÖden hapis
Eski savcı Osman Şanal'a FETÖ'den hapis

FETÖ üyeliğinden yargılanan eski savcı Osman Şanal'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

FETÖ’nün kiralık senatörü
FETÖ’nün kiralık senatörü

ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu, Türkiye’nin S-400 alması halinde yaptırım uygulanmasını öngören tasarıyı onayladı. Tasarının mimarı ise FETÖ’nün kiralık senatörlerinden Demokrat Parti’li Eliot Engel. Engel, ABD Kongresi’nde teröristbaşına yönelik ilk resmi açıklamanın yapılmasını sağlamıştı.

FETÖden tutuklu eski futbolcu Zafer Biryola tahliye
FETÖ'den tutuklu eski futbolcu Zafer Biryol'a tahliye

FETÖ'nün futbol yapılanması davasında tutuklu yargılanan eski futbolcu Zafer Biryol'un adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

Ispartada FETÖye yeniden yapılanma operasyonu: 14 gözaltı
Isparta'da FETÖ'ye 'yeniden yapılanma' operasyonu: 14 gözaltı

Isparta'da, FETÖ/PDY'nin yeni yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 14 kişi gözaltına alındı.

FETÖ’ye bilişim darbesi
FETÖ’ye bilişim darbesi

FETÖ’nün bilişim yapılanmasına 18 ilde başlatılan eş zamanlı operasyonla darbe vuruldu. 92 adreste yapılan aramalarda örgütün mahrem hizmetleri bilişim yapılanmasında yer alan 72 kişi gözaltına alındı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.