Gündem Gündem

Gündem Haberleri

bir-omur-mucadele-necmettin-erbakan
Bir ömür mücadele: Necmettin Erbakan
27 Şubat 2020, 04:00
Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin hocası Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı vefatının 9. yılında rahmetle ve minnetle anıyoruz.
dunden-bugune-erdogan
Dünden bugüne Erdoğan
26 Şubat 2020, 05:00
turkiyeden-koronaviruse-karsi-siki-tedbir
Türkiyeden koronavirüse karşı sıkı tedbir
26 Şubat 2020, 12:00
Çin'de ortaya koronavirüs salgınına karşı Türkiye'de bir dizi sağlık ve güvenlik tedbiri alındı.
23 Şubat 2020, 05:00
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle İran'la olan sınır kapılarının geçici olarak kapatıldığını açıkladı.
suleyman-soyludan-abdullah-gul-hakkinda-dikkat-ceken-aciklama-icime-hancer-gibi-saplandi
Süleyman Soyludan Abdullah Gül hakkında dikkat çeken açıklama: İçime hançer gibi saplandı
22 Şubat 2020, 05:00
ittifaki-artik-gizlemeyelim
İttifakı artık gizlemeyelim
22 Şubat 2020, 12:00
HDP'den kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı CHP'ye çağrı geldi. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, “Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence” yorumunu yaptı.
farz-edin-ki-leyla-sizin-kiziniz
Farz edin ki Leyla sizin kızınız
21 Şubat 2020, 04:00
Minik Leyla'nın annesi mahkeme başkanına 'Farz edin ki Leyla sizin kızınız' dedikten sonra salonu terk etti
ozel-koleksiyon-cumhurbaskanligi-millet-kutuphanesinde
Özel koleksiyon Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde
20 Şubat 2020, 05:00
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde Cemil Meriç'ten Abdülbaki Gölpınarlı'ya, Muhsin Mete'den Şefik Can'a birçok değerli ismin koleksiyonu raflarda yerini aldı.
Beş çocuktan biri siber zorba mağduru
Beş çocuktan biri siber zorba mağduru
UNICEF’in 30 ülkeyi kapsayan raporuna göre, her üç gençten biri çevrim içi zorbalığa maruz kalıyor, her beş çocuktan biri de siber zorbalık ve şiddet gibi nedenlerle okuluna devam edemiyor.
TGSP gençler için çalışmalarına devam ediyor
TGSP gençler için çalışmalarına devam ediyor
Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), 2018 yılında 8000 gençle yapılan saha çalışmalarını derlediği “Türkiye’nin Gençleri İleri Analizler” kitap lansmanını gerçekleştirdi. Editörlüğünü Ahmet Özdinç’in yaptığı kitabın lansmanına TGSP Yönetim Kurulu Üyesi N. Bilal Erdoğan ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi de katıldı. Türkiye’nin gençlerinin sorunlarına çözüm üretmeyi amaçlayan ve alanında uzman 13 akademisyen ile birlikte hazırlanan İleri Analizler kitap lansmanında detaylar konuşuldu.
Yarınlara okul inşa edelim
Yarınlara okul inşa edelim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde 13 bin yeni okul binası yapımı için bağış kampanyası başlatıldı. ‘Yarınların inşası için ben de varım’ diyen hayırseverler, ayni ve nakdi yardımda bulunabilecek. Okul yaptırarak destek olmak isteyen hayırseverler, il milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapabilecek.
20 bin öğretmen ataması kapsamında sözlü sınav sonuçları açıklandı
20 bin öğretmen ataması kapsamında sözlü sınav sonuçları açıklandı
20 bin öğretmen ataması kapsamında sözlü sınav sonuçları açıklandı. Adaylar, sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonucunu e-Devlet üzerinden öğrenebilecek.
YDS başvuruları yarın sona erecek
YDS başvuruları yarın sona erecek
Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" adresinden yapabilecek
İçişleri Bakanı Soylu: Başkalede depremde hasar gören okullarda eğitime 15 gün ara verildi
İçişleri Bakanı Soylu: Başkale'de depremde hasar gören okullarda eğitime 15 gün ara verildi
İçişleri Bakanı Soylu, Başkale'nin kırsal mahallelerinde depremde hasar gören okullara ilişkin, "Eğitimdeki birliği sağlayabilmek maksadıyla geçici olarak 15 günlük ara verildi. Ondan sonra genel değerlendirme yapılacaktır." dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yarın Elazığda okul zili çalacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yarın Elazığ'da okul zili çalacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yarın Elazığ'da okul zili çalacak. Velilerimiz bilsinler ki öğrencilerimizin ilişkilendirildiği tüm okullarımızda tam gün eğitim uygulamasından ikili eğitim uygulamasına geçilmiştir" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye-İran sınırında depremde birkaç köy okulunda hasar meydana geldi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Türkiye-İran sınırında depremde birkaç köy okulunda hasar meydana geldi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Türkiye-İran sınırında depremde, Başkale, Saray, Gürpınar ilçelerinde birkaç köy okulunda ufak çaplı hasarın meydana geldiğini söyledi.
İletişim Başkanı Altundan İdlib değerlendirmesi: Saldırılara karşılık vermeye devam edeceğiz
İletişim Başkanı Altun'dan İdlib değerlendirmesi: Saldırılara karşılık vermeye devam edeceğiz
İdlib'de yaşanan son durum hakkında değerlendirmelerde bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altub, "Saldırıların sürmesi halinde rejimin daha fazla insanı katletmesinin ve yerlerinden etmesinin önüne geçmek için planlarımızı uygulayacağız. Rejimin İdlib'den sivil halkı yerinden etmesine izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu. İdlib'in Rusya ile yapılan anlaşma uyarınca bir çatışmasızlık bölgesi olduğunu vurgulayan Altun, "Diplomatik ve siyasi platformlarda bir çözüm bulunmaması halinde bu insani felaketi durdurmak için başka önlemler almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.
MHP lideri Bahçeliden İdlib açıklaması: Türk devletinin duruşu Haktan yanadır ve doğrudur
MHP lideri Bahçeli'den İdlib açıklaması: Türk devletinin duruşu Hak'tan yanadır ve doğrudur
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib'de yaşananlara ilişkin, "Türk milleti İdlib ve Libya'da muzaffer tarihinin, milli bekasının, meşru savunma haysiyetinin onur mücadelesini yapmaktadır. Bu mücadelenin mebde ve menşei imanlı millet ruhudur. Aklen, ahlaken, hukuken, vicdanen ve tarihen Türk devletinin duruşu Hak'tan yanadır ve doğrudur." ifadelerini kullandı.
Bakan Çavuşoğlu: Tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz
Terör örgütlerine karşı gösterilen mücadeleyi değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İçeride de dışarıda da terörle mücadele etmek bugün Türk dış politikasının önceliklerinden biridir. Hem Suriye'de hem Irak'ta PKK, DEAŞ, YPG, FETÖ, tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
Yalova Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluk soruşturması başkana uzandı: Vefa Salman görevden uzaklaştırıldı
Yalova Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluk soruşturması başkana uzandı: Vefa Salman görevden uzaklaştırıldı
Yalova Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluk soruşturması Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a uzandı. İçişleri Bakanlığı, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunan belediye başkan yardımcısı Halit Güleç'i görevden uzaklaştırdı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de, partisinin Cumhur İttifakındaki ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.
Milli Savunma Bakanı Akardan İdlib açıklaması: Bir an önce İdlibe barışın gelmesi için gayret gösteriyoruz
Milli Savunma Bakanı Akar'dan İdlib açıklaması: Bir an önce İdlib'e barışın gelmesi için gayret gösteriyoruz
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus heyetle görüşmelerle ilgili, "Bir noktaya kadar geldi olaylar. Bugün yarın bunun sonuçları belli olacak. Buna göre tavrımızı ortaya koyacağız." dedi. Akar, "(İdlib) Cumhurbaşkanımızın talimatları açık ve net. Silahlı kuvvetler olarak, bir an önce İdlib'e barışın gelmesi için gayret gösteriyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Siyaset Akademisi açılışında konuştu: Aslı işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Siyaset Akademisi açılışında konuştu: Aslı işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyaset akademisinin ilk dersinde konuştu. Erdoğan, "Aslı işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın. Kibir, tepeden bakma, insanları küçümseme ve kendini üstün görme en tehlikeli bataklıktır.Bizim milletimiz seçimden seçime kapısına gelenle her gün yanında olanı asla aynı tutmaz. Siyasetçinin sözü ve tavrı kendi hayatında karşılık bulduğu sürece etkilidir. Sizler her halinizle çevrenize örnek olacaksınız ki ülke ve millet meseleleri konusunda söylediklerinize itibar edilsin" dedi.
Bakan Pakdemirliden İmralı Adasındaki yangın hakkında açıklama: Kontrol altına alındı
Bakan Pakdemirli'den İmralı Adası'ndaki yangın hakkında açıklama: Kontrol altına alındı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İmralı Adası'nda çıkan yangına ilişkin, "Yangın kontrol altında. Hemen sabah saatlerinden itibaren 1 helikopter, 20 arazöz, 2 dozerle yangına müdahale etmeye başladık" dedi.
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
9 başlıkta Suriyelilere vatandaşlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusuna ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7 Haziran öncesi de gündeme gelen vatandaşlığın spekülasyon oluşturmaması için ertelendiği belirtilirken, Suriyelilerin nasıl vatandaş olacağına ilişkin 9 önemli kriter bulunuyor.
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
PKK sığınakları 10 dakikada yerle bir
TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine hava harekatı düzenledi. Dün 09.05-09.15 saatleri arasında Haftanin bölgesinde terör örgütüne ait mağara ve barınaklar imha edildi.
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Engellilerin meyve hasadı sevinci
Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Benim de Dikili Bir Ağacım Var Gülüm Var Projesi" kapsamında hobi bahçesinde kiraz, kayısı, elma ve armut yetiştiren engelliler, bu yıl hasada başladı.
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Feci kazayla ilgili soruşturma başlatıldı
Hatay Valiliği, Osmaniye'de sulama kanalına düşerek 14 kişinin ölümüne neden olan midibüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
Gaziantepte şehit sayısı 3e yükseldi
Gaziantep'te şehit sayısı 3'e yükseldi
Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mehmet Öter tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
Nusaybinde baba-oğul omuz omuza operasyonda
Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik süren operasyonlarda Polis Özel Harekatta (PÖH) görev yapan bir baba ve oğlunun omuz omuza mücadele etmesi duygulandırdı. Ayrı ayrı şehirlerde görev yapan baba ve oğul terör operasyonunda bir araya geldi.
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
İstanbullular dikkat: Bu yollar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. İşte kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar...
İşçisini döve döve öldürdü, diyabet hastalığını bahane etti
İşçisini döve döve öldürdü, diyabet hastalığını bahane etti
İzmir’de yanında çalışan işçisi Mustafa Demir'i feci şekilde darp ederek ölümüne sebep olan patron Hasan Yücel'e yargılandığı davada müebbet hapis cezası verildi. Sanık Yücel'in avukatı ise olayın ‘kasten öldürme’ değil kazayla gerçekleştiğini savunarak dosyayı istinafa gönderirken, müvekkilinin diyabet hastası olduğunu ve Türk Ceza Kanunu’nun 34. maddesi gereğince diyabet nedeniyle geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığının Adli Tıp Kurumundan alınacak raporla tespit edilmesini istedi.
Başakşehirde servis sürücüsü direksiyon başında fenalaştı: 4 öğrenci yaralandı
Başakşehir'de servis sürücüsü direksiyon başında fenalaştı: 4 öğrenci yaralandı
İstanbul Başakşehir'de servis minibüsü sürücüsü fenalaşarak direksiyon hakimiyetini kaybetti. Minibüs park halindeki kamyonet ve üç otomobile çarparak durabildi. Kazada 4 öğrenci hafif şekilde yaralandı.
Bayrampaşa metro istasyonunda polisi vuran saldırgan yakalandı
Bayrampaşa metro istasyonunda polisi vuran saldırgan yakalandı
İstanbul Bayramapaşa 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda silahını aldığı polisi vuran saldırgan yakalandı.
Kaçan klima hırsızını adeta uçarak yakaladı
Kaçan klima hırsızını adeta uçarak yakaladı
Antalya’nın Manavgat ilçesinde klima çalan hurdacı çevredekiler tarafından fark edilince kaçmaya başladı. Şüpheliyi takip eden bir vatandaş, hırsızın arkasından yaklaşıp, adeta uçarak üzerine atladı. Neye uğradığını anlamayan şüpheliyi yakalayan vatandaş, esnafın yardımıyla şahsı polise teslim etti.
İstanbulda oto tamircide nitrojen dolu lastik patladı
İstanbul'da oto tamircide nitrojen dolu lastik patladı
İstanbul Eyüpsultan'da bir motosiklet tamircisi, müşterinin önceden belirtmediği nitrojen dolu lastiğe sprey sıkıp çakmakla test yapmaya kalktı. Lastiğin bomba gibi patlaması ve alev alması sonucu tamirci yaralandı. Vücudunun büyük kısmı yanan adamın durumu iyi.
Ataşehirde halk otobüsü otomobile çarptı: 1 yaralı
Ataşehir'de halk otobüsü otomobile çarptı: 1 yaralı
İstanbul Ataşehir’de bir otomobil ile İstanbul Otobüs AŞ’ye ait içi yolcu dolu otobüsün çarpıştığı kazada faciadan dönüldü. Çarpmanın etkisiyle kaldırıma çıkıp trafik ışıklarına ve reklam panosuna çarpan otobüs havada asılı kaldı.
Elektrikli scooterla yolun karşısına geçmeye çalıştı, feci şekilde can verdi
Elektrikli scooterla yolun karşısına geçmeye çalıştı, feci şekilde can verdi
Beşiktaş’ta 17 yaşındaki bir genç elektrikli scooter’la yolun karşısına geçmeye çalıştı. Otomobilin çarpması sonucu metrelerce sürüklenen genç yaşamını yitirdi. Lüks otomobil sürücüsü ise kazayı yara almadan atlattı.
Polisin aldığı koku imalathaneyi ortaya çıkardı
Polisin aldığı koku imalathaneyi ortaya çıkardı
Fatih’te bir polis memurunun yoğun alkol kokusu almasının ardından adrese yapılan baskında sahte içki imalathanesine ulaşıldı. 1 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 500 litre etanol metanol alkol, 700 boş şişe, 412 şişe satışa hazır sahte içki ile çok miktarda üretim malzemesi ele geçirilirken, hazırlanan alkollerin çöp kutusunda sevkiyatının yapıldığı tespit edildi.
TSK içindeki FETÖcü kriptolar itiraflarla çözülüyor: Balayında ses kaydını internete vermişler
TSK içindeki FETÖ'cü kriptolar itiraflarla çözülüyor: Balayında ses kaydını internete vermişler
İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmalar kapsamında geçen kasımdan bu yana gerçekleştirilen 4 operasyonda yakalanan 503 askerden 84'ü itirafçı oldu. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan askerlerin itirafları, mahrem imamlarla ilgili paylaşımları, TSK içindeki kripto örgüt mensuplarını deşifre ediyor. İtirafçı A.B, örgütten biriyle değil de kendi isteği ile akrabasıyla evlendiğinde örgütün kurduğu kumpası "Evleneceğimi söyleyince karşı çıktılar. Balayına çıktığımda birliğimden beni aradılar, o ara askeri personele kumpas revaçtaydı. Bana 'sesin internete düşmüş, bilgin olsun' dediler. Birliğimde bilgisayar hurda makinalarının kaybolmasıyla alakalı yapmış olduğum toplantıyı ses kaydına almışlar. Ses kaydını kes-birleştir şeklinde diğer personellerin sesi çıkartılarak internete vermişler. Bu site örgüt tarafından kumpas için kurulan bir sitedir" ifadeleri ile anlattı.
Polis okulu ve ortaokul öğrencilerinin beyinlerini yıkamaya çalışan FETÖcü mahrem imam ve eski polislerden oluşan ekibe baskın
Polis okulu ve ortaokul öğrencilerinin beyinlerini yıkamaya çalışan FETÖ'cü mahrem imam ve eski polislerden oluşan ekibe baskın
Adana merkezli 13 ilde FETÖ'ye yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Polis okulu ve ortaokul öğrencilerinin beyinlerini yıkamaya çalıştığı öne sürülen mahrem imam ve eski polislerden oluşan 20 şüpheli hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyon devam ediyor.
200 FETÖ şüphelisiyle irtibatlı çıktı
200 FETÖ şüphelisiyle irtibatlı çıktı
Gezi’nin organizatörü Osman Kavala ve arkadaşları hakkında verdiği beraat kararı nedeniyle eleştirilerin odağı olan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi ile ilgili ilginç iddialar gelmeye başladı.
Örgüt bağını inkar etti
Örgüt bağını inkar etti
FETÖ’nün staja başlayan hakim ve savcı adaylarından sorumlu ismi olan ve 3 yıl sonra Ankara’daki bir alışveriş merkezinde yakayı ele veren eski hakim Hüseyin Purtaş hakkında dava açıldı. ByLock kullandığı tespiti ile hakim-savcı adaylarının itiraflarına rağmen Purtaş, elebaşı Fetullah Gülen’e ‘terörist’ dedi ve FETÖ bağını inkar etti.
Olay yerini incelemiş
Olay yerini incelemiş
Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit edilmesiyle ilgili soruşturmada tutuklanan polis memuru Sinem Bozkurt’un FETÖ bağlantıları deşifre oldu. Müdür Verdi’nin şehit edilmesi esnasında olay yeri inceleme ekibinde görev aldığı belirlenen Bozkurt’un kendisi gibi polis memuru olan eşi ile birlikte örgüt toplantılarına katıldığı ortaya çıkarıldı.
Antalyada FETÖ operasyonunda 11 şüpheli yakalandı
Antalya'da FETÖ operasyonunda 11 şüpheli yakalandı
Antalya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 11 şüpheli gözaltına alındı. Emniyette götürülen şüphelilerden 3'ü haklarında soruşturma yürütülen illere gönderildi, işlemleri tamamlanan 8 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.
Verdiyi FETÖnün yalnız kurdu öldürdü
Verdi'yi FETÖ'nün yalnız kurdu öldürdü
Altuğ Verdi’yi şehit eden polis memurunun FETÖ soruşturması kapsamında da tutuklanmasına karar verildi. Eşi ve ağabeyi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ’cü olduğu yönünde ifade verdi. Başsavcılık da eylemin “yalnız kurt” ve Karlov suikastine benzer izler taşıdığına dikkat çekti.
ÖSYM eski Başkanı Demir ve yardımcısı Pekşene FETÖden 9 yıl hapis istemi
ÖSYM eski Başkanı Demir ve yardımcısı Pekşen'e FETÖ'den 9 yıl hapis istemi
Kayseri'deki FETÖ soruşturması kapsamında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir ve ÖSYM eski Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen hakkında toplamda 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.