Gündem Demirtaşın kardeşi servetine servet kattı

Demirtaş'ın kardeşi servetine servet kattı

HDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın kardeşinin Diyarbakır'da 4 yıldızlı otelin ve kafelerin sahibi olduğu iddia edildi. Demirtaş'ın ağabeyi Nurettin Demirtaş ise PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Demirtaşın kardeşi servetine servet kattı
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşinin Diyarbakır'da 4 yıldızlı otelin ve kafelerin sahibi olduğu iddia edildi. Demirtaş'ın ortak olduğu 4 yıldızlı otelin gecelik fiyatı ise 250 TL'den başlıyor. Tesisatçı bir babanın oğlu olan Süleyman Demirtaş'ın Diyarbakır'da bir de lüks bir restoranı bulunuyor. 2013 yılında açılan restoran Diyarbakır'da krize de yol açmıştı. Restorana, Başkanı HDP'li olan Yenişehir Belediyesi içki ruhsatı vermedi.

Lokal kılıfıyla içki ruhsatı

Süleyman Demirtaş içki ruhsatı verilmesi için Diyarbakır Valiliği'ne, baro lokali adı altında başvuruldu. Valilik de bu isteği onaylayarak ruhsatı verdi. Akşam'da yer alan habere göre Demirtaş, HDP'li belediyenin koyduğu içki yasağını 'lokal'le delmeyi başardı. Ancak yıllardır aynı bölgede restoran işleten ama içki ruhsatı alamayan esnaf, kısa sürede Demirtaş'a içki ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.

Demirtaş'ın ağabeyi Nurettin Demirtaş ise PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor.
HDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın kardeşinin olduğu iddia edilen Diyarbakır'daki 4 yıldızlı otel.
HDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın kardeşinin olduğu iddia edilen Diyarbakır'daki 4 yıldızlı otel.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.