Gündem Demirtaştan MHPye ağır hakaretler

Demirtaş'tan MHP'ye ağır hakaretler

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, haddini aşarak MHP'ye çok ağır sözler söyledi. Milliyetçiler için 'Çin malı milliyetçiler" ifadesini kullanan Demirtaş, "Vatanseverlikleri çakma. Dünyanın en çakma milliyetçileri maalesef Türkiye'dedir" sözleriyle hakaretler savurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Demirtaştan MHPye ağır hakaretler
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Barış Mitingi için gittiği Van'da konuştu.

"Dünyanın en çakma milliyetçilerinin malesef Türkiye'de" diyen Demirtaş, 'Başkalarının milliyetçilerinin sağduyulu ve çıkarlara uygun hareket ettiğini, Türkiye'deki 'Çin malı milliyetçilerin' ise ağızlarının küfürle açıldığını söyledi.

İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları;

Bu hafta bugün yarın önemli gelişmeler olabilir. Neye dayanarak söylüyorum halkın barış isteğine güvenerek söylüyorum. Annelerden babalardan rica ediyorum, ömrünüzü bu çocuklar için harcıyorsunuz bulunduğunu her yerde sesinizi yükseltin. Halk talimat verirse siyasetçiler onun gereğini yapmak zorunda kalırlar. Barış için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gece gündüz bu çabanın içindeyiz.

"ÇİN MALI MİLLİYETÇİLER"

MHP diyalog çağrılarımızı vatan hainliği olarak ilan ediyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Vatanseverlikleri çakma. Bunlar Çin malı milliyetçilerdir. Dünyanın en çakma milliyetçileri maalesef Türkiye'dedir

Bilsem ki barış gelecek bugün bu koltuğu bırakırım. Biz halkımıza verdiğimiz sözü tutacağız.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.