Gündem Denize düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor

Denize düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor

Dün Maltepe’de denize düşen, iş adamı Halil Ünver’in hayatını kaybettiği ve pilotu İsmet Özgür’ün yaralandığı helikopter kazasında enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı.

Haber Merkezi IHA
Maltepe’de düşen helikopterin enkaz çalışmalarına başlandı
Maltepe’de düşen helikopterin enkaz çalışmalarına başlandı

İstanbul Maltepe’de dün gerçekleşen helikopter kazasının enkaz kaldırma çalışmaları başladı.

Bostancı iskelesinin açıklarına düşen helikopterde iş adamı Halil Ünver hayatını kaybederken, helikopter pilotu İsmet Özgür ise yaralanmıştı.

Maltepe’de düşen helikopterin enkaz çalışmalarına başlandı.

Bölgede sahil güvenlik, Kıyı Emniyeti ekipleri ve özel kurtarma ekipleri enkaz çalışmaları başlattı.

Maltepe’de düşen helikopterin enkaz çalışmalarına başlandı

İSTANBUL'DA 20 YILDA 4 HELİKOPTER KAZASI OLDU

Maltepe’de denize düşen Bell 430 tipi helikopter son 20 yılda kentte düşen 4'ncü helikopter oldu.

İstanbul’da yaşanan dört helikopter kazasında toplam 15 kişi yaşamını yitirdi:

6 Eylül 2018 - İstanbul Maltepe açıklarında düşen Bell 430 tipi helikopterde bulunan Otokar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Ünver yaşamını yitirdi. Pilot İsmet Özgür’ün tedavisi sürüyor.

10 Mart 2017 - İstanbul Büyükçekmece’de Eczacıbaşı Holding’e ait Sikorsky S-76C-2 tipi helikopter TV kulesine çarparak düştü. Kazada helikopterin içinde bulunan 2’si pilot 7 kişi yaşamını yitirdi.

20 Mayıs 2011 - Beykoz'da içinde 3'ü emniyet mensubu 5 kişinin bulunduğu Allouette 2 tipi polis helikopteri, Boğaz'a düştü. Pilot Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Özerbir yaralı kurtuldu. 2'si polis 4 kişi yaşamını yitirdi.

3 Nisan 1998 - Taksim üzerinde keşif uçuşu yaptıktan sonra Atatürk Havalimanı’na dönen Puma tipi polis helikopteri, Haliç üzerinde irtifa kaybederek İstanbul Ticaret Odası’nın yanındaki fıskiyelere çarptıktan sonra kontrolü kaybederek üç katlı bir binanın çatısına düştü. Helikopterde bulunan 1 teknisyen ve 2 polis şehit olurken, 4 polis ve yoldan geçen bir kadın da yaralandı.

REKLAM

Helikopter
denize düştü
GÜNDEM
Helikopter denize düştü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.