Gündem Denizin açıklarındaki kazıkların sebebi ortaya çıktı

Denizin açıklarındaki kazıkların sebebi ortaya çıktı

Kabataş açıklarında yan yana dikilen kazıklar görenleri şaşırtmıştı. Bu kazıkların, Martı İskelesi Projesine ait olduğu ortaya çıktı. 'Martı Projesinin' yapımı yaklaşık 2 sene sonra sürecek.

Haber Merkezi DHA
Kabataş açıklarındaki kazıklar görenleri meraklandırmıştı. Bu kazıkların, 'Martı Projesi' ile bağlantılı olduğu belirtildi.
Kabataş açıklarındaki kazıklar görenleri meraklandırmıştı. Bu kazıkların, 'Martı Projesi' ile bağlantılı olduğu belirtildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Kabataş'ta yapmaya başladığı Kabataş Transfer Merkezi Projesi, kamuoyunda bilinen adıyla Martı Projesinin kanatları açık bir martı şeklinde tasarlandığı açıklanmıştı.

Kabataş'ta denizin ortasına yan yana dikilen kazıklar görenleri şaşırttı. Denizin açıklarında yan yana dizilen kazıkların Martı Projesine ait olduğu ortaya çıktı.

Kabataş'a martı iskele


0. 2 yıl sonra açılacak
Denizin açıklarındaki kazıkların sebebi ortaya çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Kabataş'ta yapmaya başladığı Kabataş Transfer Merkezi Projesi, kamuoyunda bilinen adıyla Martı Projesinin kanatları açık bir martı şeklinde tasarlandığı açıklanmıştı. Proje nedeniyle Ağustos ayında Kabataşta bulunan iskeleler kapanmış, inşaat nedeniyle Kabataşın 2 yıl deniz trafiğine kapanacağı duyurulmuştu. Karadan yürütülen çalışmaların yanı sıra, denize çakılan kazıklarla Martı projesinin dolgu ayağına da başlanmış oldu. Deniz trafiği ile raylı sistemin birleştiği Kabataşta, projeyle 10 bin metrekarelik bir meydan oluşturulacak. Proje ile Kabataş İskelesi, Kabataş-Taksim füniküler hattı ve yapımına başlanan Mahmutbey-Kabataş metro hattı entegre olacak. Transparan şekilde tasarlanan Martı şeklindeki iskele alanının 300 metrekare olacağı; inşaatın yüksekliğinin ise 9,5 metreyi aşmayarak silüeti bozmayacağı belirtilmişti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.