Gündem Dışişleri Bakanlığından Kerç Boğazı açıklaması 4 Türk vefat etti

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kerç Boğazı açıklaması: 4 Türk vefat etti - Son dakika haberleri

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kerç Boğazı açıklaması: 4 Türk vefat etti

Dışişleri Bakanlığı, Kerç Boğazı'ndaki gemi yangınına ilişkin yaptığı açıklamada 16 Türk mürettebattan 8'inin kurtarıldığını, 4’ünün ise vefat ettiğini açıkladı. Bakanlık, cenazeleri en kısa sürede ülkeye getirilmesi için gerekli çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kerç Boğazı'nda 2 gemi alev aldı
Kerç Boğazı'nda 2 gemi alev aldı

Dışişleri Bakanlığı, iki gün önce Kerç Boğazı'nda yaşanan yangın felaketine ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada gemide toplam 16 Türk mürettebattan 8'inin kurtarıldığını, 4’ünün ise vefat ettiğini bildirdi.

Bakanlığın internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

  • Kerç Boğazı yakınlarında 21 Ocak 2019 tarihinde, Maestro ve Candy adlı Tanzanya bayraklı iki gemide meydana gelen yangın felaketinde, aralarında vatandaşlarımızın da bulunduğu her iki gemi mürettebatından hayatını kaybedenler olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.
  • Kazanın haber alındığı ilk andan itibaren, yakından takip edilen olayda, ilk belirlemelere göre toplam 16 Türk mürettebattan 8'i kurtarılmış, 4’ü ise vefat etmiştir. Kayıp olan 4 vatandaşımız için ise arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
  • Bu elim kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
  • Diğer taraftan, müteveffaların cenazelerinin en kısa sürede ülkemize getirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.

Kırım açıklarında iki gemi alev aldı: 10 ölü
DÜNYA
Kırım açıklarında iki gemi alev aldı: 10 ölü
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.