Gündem Dışişlerinden Türk vatandaşlara uyarı Uzak durun

Türk Dışişleri'nden Irak'a gidecek vatandaşlara uyarı

Dışişleri'nden Türk vatandaşlara uyarı: Uzak durun

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Basra vilayetine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının güvenlikleri için protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmalarını tavsiye etti. Vatandaşların, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığının Konsolosluk Çağrı Merkezine başvurmaları istendi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'a gidecek vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunuldu.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'a gidecek vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunuldu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Irak'ın Basra vilayetinde olumsuz yaşam koşullarına tepki olarak başlatılan ve şiddeti son dönemde artan protesto gösterileri endişeyle takip edilmektedir. Irak Hükümeti’nin ve dost ve kardeş Irak halkının karşılaştığı sınamaların üstesinden gelmesi için hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ülkemiz, Basra vilayetinin en kısa sürede hak ettiği huzura ve refaha kavuşması için her türlü katkıyı sunmaya hazırdır." ifadeleri kullanıldı.

Basra alev alev
DÜNYA
Basra alev alev
  • Açıklamada, "Basra vilayetinde bulunan veya anılan vilayete seyahat edecek olan vatandaşlarımızın güvenlikleri için, protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmaları ve gelişmelere dair Bakanlığımız ve Bağdat Büyükelçiliğimiz tarafından yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri tavsiye edilmektedir." uyarısı yapıldı.

Vatandaşların, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığının Konsolosluk Çağrı Merkezine başvurmaları istendi.

Basra'daki olaylarda 1 kişi öldü
DÜNYA
Basra'daki olaylarda 1 kişi öldü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.