Gündem Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla iş kurdu 30 metrekarelik odasında üretim yapıyor

Diyarbakır haberleri: Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla iş kurdu!

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla iş kurdu: 30 metrekarelik odasında üretim yapıyor

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yaşayan ve 15 yıl önce eşi tarafından terk edilen Hanım Yüksekdağ (54), 2 oğlu ile birlikte bir toprak evin 30 metrekarelik odasında kurduğu atölyede, haftada bin çift iş eldiveni üretiyor. 4 çocuk annesi, eldivenleri Diyarbakır'ın yanı sıra İstanbul, İzmir ve Denizli'deki müşterilerine satıyor.

Haber Merkezi DHA
15 yıl önce eşi tarafından terk edilen Hanım Yüksekdağ, çocuklarıyla birlikte çalışıyor.
15 yıl önce eşi tarafından terk edilen Hanım Yüksekdağ, çocuklarıyla birlikte çalışıyor.

Bismil'e bağlı Aralık Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk annesi Hanım Yüksekdağ, 15 yıl önce eşiyle birlikte iş eldiveni dikip, satmaya başladı. Ancak aynı dönemde eşi tarafından terk edildi. Çocuklarıyla yaşam mücadelesi vermeye başlayan Yüksekdağ, iş eldiveni üretimine devem etti.

Yüksekdağ, Diyarbakır, İstanbul, Denizli, İzmir gibi şehirlere eldiven satıyor.

Çocuklarının da yardım ettiği Yüksekdağ, akrabalarına ait toprak evin 30 metrekarelik odasını atölyeye çevirdi. 2 dikiş makinesiyle haftada yaklaşık bin çift iş eldiveni diken Yüksekdağ, Diyarbakır'ın yanı sıra İstanbul, Denizli, İzmir gibi şehirlere eldiven satmaya başladı.

Dünyanın en büyük halka arzında tarih belli oldu: 100 milyar dolar bekleniyor
EKONOMİ
Dünyanın en büyük halka arzında tarih belli oldu: 100 milyar dolar bekleniyor

Kısıtlı imkanlarla çalıştıklarını söyleyen Hanım Yüksekdağ'ın hayali, iş yerini büyütüp, teknolojiden faydalanılan bir atölyeye sahip olmak.

Yüksekdağ, oğullarıyla beraber atölyelerini büyütmek istiyor.

'Bizi terk ettikten sonra işi bırakmadım'

Eşinin kendisini terk ettikten sonra çocuklarıyla bir başına kaldığını anlatan Yüksekdağ, şu şekilde açıklamada bulundu:

  • "Eldiven dikim işine kocamla beraber başladık. Bizi terk ettikten sonra işi bırakmadım. Çocuklarımla beraber devam ediyoruz. Yaklaşık 15 yıldır bu işi yapıyoruz. Diyarbakır, İstanbul, Denizli gibi illere gönderiyoruz. Günde 200 çift eldiven dikiyoruz. 2 dikiş bir de pres makinemiz var. İmkanımız olsa işimizi büyütüp, daha güzel bir yerde bu işe devam ederiz."

Boş senede imza atan damada, kayınpederinden 950 bin liralık borç
GÜNDEM
Boş senede imza atan damada, kayınpederinden 950 bin liralık borç

4 çocuk annesi, eldivenleri Diyarbakır'ın yanı sıra İstanbul, İzmir ve Denizli'deki müşterilerine satıyor.

Hanım Yüksekdağ’ın büyük oğlu Çetin Yüksekdağ da annesiyle birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Annemle birlikte ürettiğimiz eldivenleri Diyarbakır, İstanbul, Denizli gibi illere gönderiyoruz. İleride de bu işe devam etmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Günde 200 çift eldiven dikiyorlar.

Gençler annesiyle birlikte çalışmanın gururunu yaşıyor.

Yaklaşık 15 yıldır aynı işi yapmaya devam ediyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.