Gündem PKKnın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda 13 şüpheli tutuklandı İçlerinde HDPli yöneticiler var

PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda 13 şüpheli tutuklandı: İçlerinde HDP'li yöneticiler var

Diyarbakır merkezli 4 ilde, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 19 şüpheliden 13'ü "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. Şüphelilerin arasında HDP'li il yöneticileri de bulunuyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Diyarbakır haberleri: PKKnın şehir yapılanmasına yönelik operasyon
Arşiv

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce, 8 Kasım 2021'de terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik Diyarbakır, İzmir, Antalya ve Mardin'de bazı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda yakalanan 19 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamladı.

Tunceli'de PKK'nın inleri imha edildi
GÜNDEM
Tunceli'de PKK'nın inleri imha edildi

Aralarında HDP'liler de var

  • Adliyeye sevk edilen, aralarında HDP il yöneticilerinin de bulunduğu şüphelilerden 13'ü "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı, 5'i adli kontrol olmak üzere 6 şüpheli serbest bırakıldı.

Söz konusu adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda toplatma kararı bulunan örgütsel kitap ve dergi ile örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirilmişti.

Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor
GÜNDEM
Terör örgütü PKK'nın iletişim ağları da kesiliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.