Gündem Doğu Türkistanlılar İstanbulda buluşuyor

Doğu Türkistanlılar İstanbul'da buluşuyor

11. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması ve 2. Milli Birlik Şurası İstanbul'da gerçekleştirilecek. 18 ayrı ülkeden katılımcının iştirak edeceği ve 4 gün sürecek olan program 13 Temmuz 2019 günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde yapılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Uluslararası kamuoyu Çin'in Uygurlara yönelik politikalarına tepki gösteriyor. 
Kaynak Yeniçağ: O ülke Uygur Türkleri için ayağa kalktı
Uluslararası kamuoyu Çin'in Uygurlara yönelik politikalarına tepki gösteriyor. Kaynak Yeniçağ: O ülke Uygur Türkleri için ayağa kalktı

11. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması ve 2. Milli Birlik Şurası 13 -17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği'nin organize ettiği programa 18 ülkeden diaspora liderleri, kanaat önderleri, akademisyenler başta olmak üzere birbirinden önemli katılımcılar iştirak edecek.

Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik buluşması açılış töreni 13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 10:00'da Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi Solununda yapılacak.

Çin Doğu Türkistan'daki tarihi camileri yıkıyor
DÜNYA
Çin Doğu Türkistan'daki tarihi camileri yıkıyor

Doğu Türkistan'ın 'Dışarısı'
DÜNYA
Doğu Türkistan'ın 'Dışarısı'
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.