GündemDoktor olacaktı

Doktor olacaktı

Gaziantep’te aynı aileden 5 kişinin öldüğü trafik kazasındaki kahreden detay yürekleri burktu. Kazada ölen 19 yaşındaki Aysel Çelik’in bu yıl tıp fakültesini kazandığı, babasının kızını okutabilmek için 15 bin lira kredi çektiği ortaya çıktı.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Doktor olacaktı
​Doktor olacaktı

Gaziantep’in Nizip ilçesinde 3 gün önce meydana gelen trafik kazasında can veren Aysel Çelik’in tıp fakültesini kazandığı belirlendi. Katliam gibi kazada ölen Mehmet (43), Tuncay (22), Kenan (12), Fatma (38) ve Aysel Çelik’in (19) cenazelerinin Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Bozdere Mahallesi’nde toprağa verilmesinin ardından, yakınları evde taziyeleri kabul ediyor. Doğan Çelik, Gaziantep’te birlikte inşaatlarda çalıştıkları ağabeyi Mehmet Çelik’in, yeğenlerinin Birecik’teki nişan törenine katılmak için ailesiyle yola çıktığını belirterek, “Kardeşimin kızı nişanlanacaktı. Birecik’e giderken kaza yaptılar. 9 kişilik aileden 5’i hayatını kaybetti. İkiz olan çocuklar yurt dışında yaşıyor. Tam bir facia yaşadık. Bu acıya katlanmak çok zor. Yeğenlerimden ikisi halen ağır yaralı olarak hastanede yatıyor. İnşallah Allah onları bize bağışlar” dedi.

OKUTABİLMEK İÇİN KREDİ ÇEKTİ

Mahalle muhtarı Basri Seçme de “Hayatını kaybeden kızımız Aysel Çelik bu yıl tıp fakültesini kazanmıştı. Ailenin maddi durumu iyi değildi. Babası, Aysel’i okula gönderebilmek için bankadan 15 bin lira kredi çekmişti. Şu an yaralı olan bir çocuğu da güreşte madalya sahibi. Başarılı ve zeki çocukları vardı. Allah kalanlara şifa nasip etsin. Acımız büyük. Ailemize devlet büyüklerimizin destek olmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

AİLEYE BİR ACI HABER DAHA

Bu arada, ailenin büyüklerinden 64 yaşındaki Ahmet Çelik’in de acı haberi almasının ardından evinin damından dengesini kaybederek düştüğü ve başını beton zemine çarparak öldüğü öğrenildi. Bu ölüm, ailenin acısını ikiye katladı.

Polis memuru kendisini kaza ile vuran meslektaşıyla evlendi
Gündem

Polis memuru kendisini kaza ile vuran meslektaşıyla evlendi

Antalya'da görev yapan polis memuru Ceren Ekinci, 10 ay önce silahından kaza ile çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaralanmasına neden olan meslektaşı Taha Yasin Gül ile dünyaevine girdi. Polis çiftin gelin arabası ise TOMA oldu.
Konut alımındaki destek yüzde 25'e çıkarıldı
Ekonomi

Konut alımındaki destek yüzde 25'e çıkarıldı

TBMM'de kabul edilen Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı ile vatandaşlara konut desteği artırılıyor.
Şeker pancarı kotasında değişikliğe gidildi
Ekonomi

Şeker pancarı kotasında değişikliğe gidildi

TBMM'de kabul edilen Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. Nişasta kökenli şekerler için belirlenecek toplam kota, ülke toplam kotasının yüzde 5'ini geçemeyecek. Mevcut düzenlemede bu oran yüzde 10 idi.
2018 en güzel Regaib Kandili mesajları
Gündem

2018 en güzel Regaib Kandili mesajları

Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili bu gece idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek Regaib Kandili'nde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, kısa Kandil mesajlarını derledik. İşte 2018 Regaib Kandili mesajları ve sözleri…
Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!
Hayat

Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!

Aylardır beklenen Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Twitter'ı sallayan ilk bölümde binlerce kullanıcı dizide kullanılan kıyafetleri yerden yere vurdu. Dizide Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran oyuncuya "Tanrı sizi korusun" ifadelerinin kullanılması, "Peygamber övgüsü almış bir komutana bu nasıl hitap?" yorumlarına neden oldu.