Gündem DSP kararını verdi

DSP kararını verdi

DSP, 7 Haziran'da yapılacak seçimlere parti olarak girme kararı aldı. Partiye milletvekili aday adaylığı başvuruları, 31 Mart 2015 Salı günü sona erecek. Adaylardan bin lira başvuru ücreti alınacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
DSP kararını verdi

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, yaptığı yazılı açıklamayla Parti Meclisi'nin kararlarını duyurdu. Buna göre, DSP parti olarak, bütün seçim bölgelerinde Milletvekili Genel Seçimi'ne girme kararı aldı. 

Partiye milletvekili aday adaylığı başvuruları, 31 Mart 2015 Salı günü sona erecek. Adaylardan bin lira başvuru ücreti alınacak.

Partinin internet sitesinden alınacak başvuru formları, Genel Merkeze teslim edilecek.

Solda birlik için CHP ve DSP arasında görüşmeler gerçekleşmiş Kılıçdaroğlu "Partinizi kapatın, amblemizde altı okun altına güvercini yerleştirelim" demişti. Türker, bunun mümkün olmadığını söylemişti. Türker, görüşmelerde hiçbir zaman milletvekilliği talebinde bulunmadıklarını dile getirerek, "DSP'yi veMasum Türker'i milletvekilliği tatmin etmez. DSP üç kez hükümette bulunmuş bir partidir ve iktidara ortak olabilecek bir oluşum içinde yer alır" açıklamasını yapmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.