Gündem Elazığdaki taciz iddiasında gelişme

Elazığ'daki taciz iddiasında gelişme

Elazığ'daki öğrenci yurdunda taciz iddiaları ile ilgili Aile Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık, tüm yurt personelinin açığa alındığını ve 1 müfettiş görevlendirdiğini bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Elazığdaki taciz iddiasında gelişme

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Elazığ'da bulunan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı, öğrenci yurdunda taciz iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada tüm personelin açığa alındığı belirtilerek "12.03.2015 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde yer alan 'Tecavüz Merkezi' başlıklı habere ilişkin olarak; 2007-2012 yıllarını kapsayan ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen iddialara ilişkin soruşturmanın yanı sıra; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tarafından üç müfettiş görevlendirilerek soruşturma yürütülmektedir.

Ayrıca yürütülen soruşturmanın selameti ve iddiaların objektif değerlendirilebilmesi amacı ile kuruluş müdürü ve haberde ismi geçen tüm personel açığa alınmıştır.

Bakanlığımız çocukların, kadınların, engelliler, yaşlıların kimsesizlerin kimsesi olma yolunda büyük hizmetler ifa etmektedir. Bu bakımdan henüz soruşturma aşamasında olan bir konu dolayısıyla Bakanlığımızın bir kuruluşunun 'Tecavüz Merkezi' başlığıyla kamuoyunda itibarsızlaştırılması tüm bu hizmetlere zarar verecek bir nitelik taşımaktadır. Soruşturmaların gereği yapılarak kamuoyu bilgilendirilecektir" ifadeleri kullanıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.