Gündem Emniyette 475 isme atama ve yer değiştirme

Emniyet'teki atamalar yapıldı mı?

Emniyet'te 475 isme atama ve yer değiştirme

Emniyet müdürü ve emniyet amiri rütbelerinde bulunan 475 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri yapıldı. Açıklamada, 288 personelin İPKA (yerinde kalma) taleplerinin kabul eildiği bildirildi.

Haber Merkezi AA
Emniyet Genel Müdürlüğü atamalarla ilgili açıklama yaptı.
Emniyet Genel Müdürlüğü atamalarla ilgili açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 475 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri yapıldı.

"Emniyet Teşkilatı Personelinin 2018 Yılı Genel Atamaları" çerçevesinde gerçekleştirilen atamalarla ilgili açıklama şöyle:

"Birinci bölgeden ikinci bölgeye 134 personelin, ikinci bölgeden birinci bölgeye 114 personelin, ikinci bölgeden ikinci bölgeye 17 personelin, birinci bölgeden birinci bölgeye ise 210 personelin atama işlemleri yapılırken, 288 personelin İPKA (yerinde kalma) talepleri ise kabul edildi.

  • Ayrıca, emniyet amirliği rütbesinden 4. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi eden 161 personelin, 4. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesinden 3. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi eden 286 personelin, 3. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesinden 2. sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi eden 350 personelin de yeni rütbelerine atamaları gerçekleştirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.