Gündem Erdoğan ile Merkel Filistini görüştü

Erdoğan ile Merkel Filistin'i görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'de yaşanan son gelişmelerle ilgili Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. Görüşmede mevcut tablonun soruna çözüm bulunmasını zorlaştırdığı da vurgulandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Alman Başbakan Merkel görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Alman Başbakan Merkel görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin’deki son gelişmelerle ilgili olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre iki lider görüşmede, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Gazze’de Filistinlilerin hedef alınması neticesinde yaşanan gerilim hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili olarak İİT’nin Cuma günü İstanbul’da gerçekleştireceği olağanüstü toplantı hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, uluslararası camianın BM nezdinde de hadisenin takipçisi olmasının önemine de işaret edildi. Görüşmede mevcut tablonun soruna çözüm bulunmasını zorlaştırdığı da vurgulandı.

Görüşme vesilesiyle ikili ilişkilere değinen iki lider, gerek ilişkilere ivme kazandırılması, gerek bölgesel konularda fikir teatisi için yakın temasta olma konusunda mutabık kaldılar.

Erdoğan'dan Putin'e Filistin telefonu
GÜNDEM
Erdoğan'dan Putin'e Filistin telefonu

Erdoğan ve Ruhani'den ortak tavır vurgusu
GÜNDEM
Erdoğan ve Ruhani'den ortak tavır vurgusu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.