Gündem Erdoğan Verdikleri listede katil ve soyguncu var gazeteci yok

Erdoğan: Verdikleri listede katil ve soyguncu var gazeteci yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği buluşmasında yaptığı açıklamada, Batı'nın bir liste gönderdiğini açıklayarak "149 kişilik bir liste vermişler bize. Güya gazetecilermiş. Hepsi ya terörist ya da adi suçtan içeride olan tipler. 'Bunlar gazeteci' diye verdikleri listede katilden soyguncuya kadar herkes var, gazeteciler yok." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Erdoğan: Verdikleri listede katil ve soyguncu var gazeteci yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği buluşmasında konuşuyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği buluşmasında konuştu.

"Biz Anadolu basınını, tek parti dönemine karşı verdiği demokrasi mücadelesinden biliriz. Anadolu basınını, darbe döneminde herkes susarken, konuşma cesaretinden biliriz." şeklinde konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Kıt imkanlara rağmen, fedakarlıkla yürüttüğü faaliyetlerinden biliriz. Ülkesine, milletine saygı duymayan kişilerin böyle bir faaliyetin içinde bulunması mümkün değildir.

Peki, sen Hollanda'nın yanında mısın, ben de halkımın ve hakkımın yanındayım.

"Manşetlerle çarpışarak bugünlere geldik"

Yalanı, iftirayı, çamur atmayı marifet sananlara saygı göstermemiz mümkün değildir. Medeniyetimizi, tarihimizi yıkmaya çalışan basın organları gördük. Manşetlerle çarpışarak bugünlere geldik. Geçmişte, kimin iktidara geleceğini manşetlerle belirlemiş kişilerle çarpışarak bugünlere geldik. Amiral gemisi diye geçinenler "Muhtar bile olamaz" diye sürmanşet attılar.

"Muhtarlarımızı küçümsediler"

Bunlar muhtarları küçümsediler ama biz bu salonda sürekli muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Bana diyor ki, "Birleşmiş Milletler'de yaptığı konuşmaya bakın, sanki muhtarlara konuşuyorlar." Birleşmiş Milletler'dekiler, seçilmemiştir, atanmıştır. Muhtarlar ise seçimle gelmiştir. Biz gücümüzü manşetlerden değil, sandıklardan aldığımız için bu çarpık zihniyete meydan okuyoruz.


Medya mensubu adı altında terör örgütlerine militanlık, ajanlık yapanlara asla taviz vermeyeceğiz.

Merkel'in "Hollanda'nın yanındayız" açıklamasına tepki

Almanya, Benim Bakanımı arabada mahkum eden, atını, itini benim vatandaşımın üstüne gönderen Hollanda'nın yanında olduğunu açıkladı. Peki, sen Hollanda'nın yanında mısın, ben de halkımın ve hakkımın yanındayım.

149 kişilik bir liste vermişler bize. Güya gazetecilermiş. Hepsi ya terörist ya da adi suçtan içeride olan tipler. 'Bunlar gazeteci' diye verdikleri listede katilden soyguncuya kadar herkes var, gazeteciler yok.

Muhalefetin kuyruklu yalan dizisini görüyoruz. Cumhurbaşkanı'nın parlamentoyu fesih yetkisi yok. Diyorlar ki, muhtarlıkların, belediyelerin, hatta geçen gün daha ileriye gitti, lokantaların kapatılmasına kadar. Bu yalanların her birine, çeşitli platformlarda cevap veriyorum.

Muhalefet, yatıp kalkıp 'tek adam' diyor. Tek adamlık 1923'te kapandı. Bu ülkede 25 günde hükümet değişti, böyle bir ülkede istikrar olur mu? Bizim getirdiğimiz yönetim sisteminde, cumhurbaşkanı en başta milletin, Meclis'in ve kamuoyunun denetimine tabidir."

Avrupa’ya çok sert uyarı: Huzurla sokağa adım atamazsınız
OYNAT 00:52
Avrupa’ya çok sert uyarı: Huzurla sokağa adım atamazsınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'yı sert biçimde uyararak, “Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz” dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.