Gündem Erdoğandan Ankaralılara metrobüs müjdesi

Erdoğan'dan Ankaralılara metrobüs müjdesi - Son dakika haberleri

Erdoğan'dan Ankaralılara metrobüs müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada "Ankara'yı metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak" dedi.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan Belediyesine ait Millet Kıraathanesini ziyaret ederek gençlerle sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan Belediyesine ait Millet Kıraathanesini ziyaret ederek gençlerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak." dedi.

Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Erdoğan, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti.

Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs..." ifadesini kullandı.

"Nitelikli elemana iş kesinlikle var"

Sohbet sırasında genç bir kızın "Kaygılarımız var, ileride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?" sorusuna Erdoğan, "Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde, eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye'de birçok şehirlerimiz var." cevabını verdi.

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen aldığını hatırlatarak, "Bütün mesele nitelik." dedi.

  • Hafta sonları okullardaki takviye kurslarına işaret eden Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni ona ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir, o da bir takviyedir." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cirit'e tebrik telgrafı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cirit'e tebrik telgrafı

Erdoğan: Tanzim noktalarında bakliyat da satacağız
GÜNDEM
Erdoğan: Tanzim noktalarında bakliyat da satacağız

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.