Gündem Erdoğanın zaferini kent meydanında baklava dağıtarak kutladı

Erdoğan'ın zaferini kent meydanında baklava dağıtarak kutladı

Erdoğan'ın zaferini kent meydanında baklava dağıtarak kutladı

Denizli’de bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının ardından kendi elleriyle yaptığı 5 tepsi baklavayı kent meydanında dağıttı. Baklavayı dağıtan vatandaş, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanacağından yüzde 95 emindim. O yüzden böyle bir vaatte bulundum" dedi.

IHA
Denizli'de bir vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferini kent meydanında baklava dağıtarak kutladı.
Denizli'de bir vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferini kent meydanında baklava dağıtarak kutladı.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi sonrası kentte ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Seçim sonrası birçok vatandaş sokaklara çıkıp kutlama yaparken bir vatandaş da seçim öncesi verdiği vaadi yerine getirmek için Çınar Meydanı’nın yolunu tuttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde kendi elleriyle baklava açıp şehir meydanında vatandaşlara dağıtacağını söyleyen Emine Öner (58), seçim günü hazırladığı baklavaları bugün Çınar Meydanı’na getirerek meydanda bulunan vatandaşlara ikram etti.

Meydanda kurulan masada baklavalar dağıtılırken, vatandaşlar baklava sırası oluşturdu.

"Kazanacağından yüzde 95 emindim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanacağından yüzde 95 emin olduğunu ve o yüzden böyle bir vaatte bulunduğunu belirten Öner, şöyle devam etti:

  • "Çoğu insanlar kazanamayacağımızı söylüyordu. Kazanamaz, kazanılmaz, başaramayacak. Ben başaracak dedim, yüzde 95 oy değil, yüzde 95 kazanacağız dedim, yüzde 5 ihtimal verdim. Kazandık, mutluyum, gururluyum. Kazanacağız diye ben bu kelimeyi söyledim. Lafımı da çiğnemedim, yaptım. Kendi ellerimle dün yaptım. Dün oyumu verdim, gittim tatlılarımı yaptım. Akşam Çınar’a çıktım, şenliğe, eğlenceye katıldım. Tekrar eve gittim, sabah da tatlılarımla geldim."
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.