Gündem Sıcaklık eksi 35e düştü araç içinde ayakları dondu

Erzurum haberleri: Sıcaklık eksi 35'e düştü araç içinde ayakları dondu

Sıcaklık eksi 35'e düştü araç içinde ayakları dondu

Sibirya soğuklarının etkisini gösterdiği Erzurum'da bir kargo şirketinde şoförlük yapan Hanifi Olgun’un kamyon kullanırken ayakları dondu. Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini ve bir ara kamyon içindeki sıcaklığın eksi 35 dereceye kadar düştüğünü söyleyen Olgun, eve geldiğinde kamyondan inemediğini ayaklarının donduğunu görünce çocuklarının yardımı ile hastaneye götürüldüğünü belirtti.

Haber Merkezi DHA
Erzurumlu kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu.
Erzurumlu kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu.

Erzurum’da evli ve 6 çocuk babası Hanif Olgun çalıştığı kargo şirketine ait kamyonla Iğdır'a ilaç götürdü. Olgun, 21 Ocak’ta akşam saatlerinde dönüş için yola çıktığı sırada havanın çok soğuk olması nedeniyle kamyonun kaloriferlerini sonuna kadar açtı. Ancak kamyonun ön camı hariç tüm camları buz tuttu.

Erzurumlu kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu.

Soğukta donan içme sularına pürmüzlü çözüm
GÜNDEM
Soğukta donan içme sularına pürmüzlü çözüm

KAMYON İÇİNDEKİ SICAKLIK EKSİ 35'İ GÖSTERİYORDU

Doğubayazıt ve Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini belirten Hanifi Olgun, "Kargoda kamyon şoförü olarak çalışıyorum. Iğdır'a ilaç götürdüm. Doğubayazıt ilçesi ve Ağrı üzerinden Erzurum'a gelirken hava çok soğuktu. Özellikle Ağrı Dağı eteklerinden geçerken kamyonun içindeki sıcaklık eksi 35'i gösteriyordu. Kaloriferi sonuna kadar açtım ama hiç fayda etmedi. Camlarda bir parmak kalınlığında buz vardı. Ayaklarımın üşüdüğünü hissettim ama bunun normal olduğunu sandım. Bir an evvel Erzurum'a gelmek için durmadım. Eve geldiğimde üşüyen ayaklarım nedeniyle kamyondan inemedim. Çocuklarımı telefonla arayıp yardım istedim. Beni kamyondan indirip, eve götürdüler. Eşime ayaklarımı hissetmediğimi söyledim. Botlarımı çıkardığımda patladığını gördüm. Hemen hastaneye geldik. Doktorlar ayaklarımın yandığını söyleyerek yanık merkezinde tedaviye aldılar. 20 senedir şoförüm. Çok soğuklar gördüm ama böyle bir şey ne yaşadım ne de duydum" diye konuştu.

Erzurumlu kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu.

İKİNCİ DERECE YANIK OLUŞTU

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi doktorları, Hanifi Olgun'un soğukta uzun süre kalmasına bağlı olarak ayaklarında donma nedeniyle ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştuğunu belirtti. Doktorlar, erken müdahale nedeniyle şimdilik medikal müdahalede bulundukları Olgun'a ileride cerrahi müdahale gerekebileceğini belirtti.

Çarşamba gününe dikkat: Soğuk hava dalgası ve kar yolda
HAYAT
Çarşamba gününe dikkat: Soğuk hava dalgası ve kar yolda
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.