Gündem Esenyurtta bir ayağı sakat ve gözü kör ata işkence Zabıta ekiplerini karşısında gören at sahibi kaçtı

İstanbul haberleri: Esenyurt’ta bir ayağı sakat ve gözü kör ata işkence!

Esenyurt’ta bir ayağı sakat ve gözü kör ata işkence: Zabıta ekiplerini karşısında gören at sahibi kaçtı

Esenyurt’ta bir ayağı kırık ve bir gözü kör olan ata sahibi tarafından kilolarca yük taşıtılıp adeta işkence edildi. İçler acısı olayı gören duyarlı vatandaşlar ve zabıta atı sahibinin elinden kurtardı. Zabıta ekiplerini karşısında gören at sahibi kaçtı.

Haber Merkezi İHA
Zabıta atı sahibinin elinden kurtardı.
Zabıta atı sahibinin elinden kurtardı.

Esenyurt Yenikent Mahallesi’nde bir ata, sahibi tarafından at arabasına bağlanarak kilolarca yük taşıtılıyordu. Durumu gören vatandaşlar ve zabıta atı yol kenarında durdurdu. Zayıf ve bitkin olan atı inceleyen zabıta ve veteriner ekipleri bir ayağının kırık bir gözünün ise kör olduğunu tespit etti.

Akılalmaz işkence: Atın gözünü oymuşlar
GÜNDEM
Akılalmaz işkence: Atın gözünü oymuşlar

Atın kör ve ayağınında kırık olduğu tespit edildi.

At sahibi kaçtı

Esenyurt Belediyesi zabıta ekiplerini karşısında gören at sahibi kaçtı. Zabıta ise çevrede bulduğu yiyecekler ve su ile atı besledi. Atın içler acısı hali görenlerin yüreğini sızlattı. At yapılan ilk kontrollerinin ardından belediye ekipleri tarafından veterinerliğe gönderildi.

Ata, sahibi tarafından at arabasına bağlanarak kilolarca yük taşıtılıyordu.

'Hayvanı perişan halde bıraktı'

Doruk Rüzgar Ergin isimli öğrenci konuyla ilgili konuşarak, “Ben görmedim ama görseydim çok bağırırdım hayvanları çok seviyorum” dedi.

Bir diğer vatandaş ise, “At sakat bu şekilde çalıştırıyor bu hayvanı eziyet ediyor. Allah razı olsun bizim Esenyurt zabıtalarımız tesadüfen bu atı gördüler. Eziyet ediliyordu, hayvanı perişan halde bırakmış” diye konuştu.

At arabasıyla hırsızlık güvenlik kamerasında
OYNAT 00:43
At arabasıyla hırsızlık güvenlik kamerasında
Bursa'nın İnegöl ilçesinde at arabasıyla dolaşan kimliği belirsiz kişi veya kişiler, işyeri önünde bulunan keresteleri kendi mallarıymış gibi at arabasına yükleyerek kayıplara karıştı. İşyeri önünde bulunan kerestelerinin olmadığını fark eden firma sahibi güvenlik kamera görüntüleri izleyince kerestelerin çalındığı gördü. Defalarca aynı durumla karşı karşıya kaldığını ileten firma, at arabalı hırsızlardan şikayetçi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.