GündemFETÖ firarisi rektör Erdoğan için muska yaptırmış

FETÖ firarisi rektör Erdoğan için muska yaptırmış

FETÖ'den aranan Ege Üniversitesi'nin eski rektörü Cüneyt Hoşcoşkun'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında muhabbet olması için muska yaptırdığı ortaya çıktı. Hoşcoşkun'un odasında yapılan aramada bulunan muskada, "Besmele-niyet-Tayyip Erdoğan sıcaklık Cüneyt Hoş-Niyet" yazdığı görüldü.

Haber MerkeziAA
Ege Üniversitesi eski rektörü Cüneyt Hoşcoşkun'un, Erdoğan ile arasında muhabbet oluşması için muska yaptırdığı ortaya çıktı.
Ege Üniversitesi eski rektörü Cüneyt Hoşcoşkun'un, Erdoğan ile arasında muhabbet oluşması için muska yaptırdığı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan eski Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'un üniversitedeki odasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile muhabbetini artırması amacıyla hazırlanmış muska ele geçirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, hakkında verilen yakalama kararının ardından Hoşcoşkun'un ev ve EÜ'de kullandığı odasında arama yaptı.

Aramada, bir not kağıdında el yazısıyla "Besmele-niyet-Tayyip Erdoğan sıcaklık Cüneyt Hoş-Niyet" başlığıyla kaleme alınan muskada eski Rektör Hoşcoşkun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile "sevgi ve muhabbetinin" artması için bazı ifadelerin yazılı olduğu görüldü.

Üniversitenin temsili tapu senedi

Örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bazı kitaplarının da ele geçirildiği aramada, Hoşcoşkun'un odasındaki duvarda, sahibinin Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'un gösterildiği EÜ'nün temsili tapu senedinin asılı olduğu belirtildi.

  • Yakalama kararı
  • İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, 11 Eylül'de eski EÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkartılmıştı. Evinde bulunamayan Hoşcoşkun'un firari olduğu belirtilmişti.
  • Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 28 Şubat'ta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un, "hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından" açığa alındığını bildirmiş, Hoşcoşkun 25 Ağustos'ta çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmişti.