Gündem FETÖcü hainler kurban pazarında

FETÖ'cü hainler kurban pazarında

FETÖ'cü hainler kurban pazarında

Gözünü milletin hayır için kestiği kurbanlara diken FETÖ’nün, örgüt üyelerini öğrenci kılığında kurban pazarlarına saldığı tespit edildi. Güvenlik güçleri yurt genelinde kurban satış pazarlarında önlem aldı. Örgütün kurban derileri hatta kelleleri bile toplayıp paraya çevirdikleri kayda geçirildi.

Haber Merkezi Diğer
FETÖ'cü hainlerin bayram öncesinde kurban pazarındaki görüntüleri ortaya çıktı.
FETÖ'cü hainlerin bayram öncesinde kurban pazarındaki görüntüleri ortaya çıktı.

FETÖ’nün en önemli gelir kaynaklarından olan kurban paralarına büyük darbe vuruldu. Geçtiğimiz Kurban Bayramları’nda FETÖ’nün taktiğini deşifre eden güvenlik güçleri yurt genelinde önlem aldı.

  • Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Hasan Karagöz’ün talimatıyla hainlerin kurban ve deri bağışlarında nasıl bir yol izledikleri, derilerini toplanma aşaması fiziki takiple ortaya çıktı.
  • Örgütün kurban derileri hatta kelleleri bile toplayıp paraya çevirdikleri tespit edildi. Yapılan operasyonlarla örgütün kurban ağı teknik takiple tek tek görüntülendi. O seri operasyonların görüntülerine ulaşıldı.

Toplamanın şifresi 'maç'

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; FETÖ’cülerin hayvanlara ait et, deri, kelle ve sakatatlarının toplanması pazarlanarak paraların teslimatının yapılması görüntülendi.

Kurban pazarındaki FETÖ mensuplarının her adımı güvenlik güçlerince takip edildi.

Kurban derisi toplamaya çıkan şüpheliler an an izlendi. Şüphelilerin tapelerde kurban derilerin 'gömlek' veya 'futbolcu', derileri toplama faaliyetinin ise 'maç' olarak şifreledikleri ortaya çıktı.

Şüphelilerin FETÖ’nün belli olmaması için derileri örgüt adına değil sivil öğrenci gibi satın aldıkları belirlendi.

'Futbolcuların masrafları var'

  • Ahmet Ö.: "Bu takım oyuncuları var ya isimleri tamam o bide takım oyuncuların parası var akşama kadar ne yapabilirsek yapalım. Futbolcunun masrafları var."
  • Yalçın E.: “ Çok az olur inan ki çok değil tosun tosun yazdım ben tosun yazdım bunda sana. 5 yapıyorum tamam mı 5 yazıyorum - çok ekside gidiyoruz çok ekside gidiyoruz.

'Gömlekleri götürdüğümüz yeri basmışlar'

Hainlerin kurban toplama sırasında yaptıkları tapeleri deşifre edildi:

Kurbanlıkların derilerini toplamak için pazarda olan FETÖ'cüler örgütün diğer üyeleriyle de telefon üzerinden iletişim kurdu.
Fatih G.: "Biz geleceğiz de abi şöyle bir şey var Atilla abi öğrenci şey adına yurt adına veya şuraya buraya adına sakın istemeyin abi sivil olsun. Tanesi 70 lira abi. Abi götürüyorsunuz oraya ama şey arkadaşlar şey yapsınlar kendi adlarına öğrenciyiz gibi."

Fatih G.: "Abi bizim gittiğimiz şeyde mahsur kaldık. Şeyi basmış basmışlar. Gömlekleri (deri şifresi) götürdüğümüz yeri basmışlar gelmeyin diyorlar”

FETÖ'cü pilot Kerime'nin iftira tuzağı
GÜNDEM
FETÖ'cü pilot Kerime'nin iftira tuzağı

FETÖ’cülerin düğümünü
çözen itiraf
GÜNDEM
FETÖ’cülerin düğümünü çözen itiraf

FETÖ’yü kullanarak telefonla 850 bin lira dolandırdılar
GÜNDEM
FETÖ’yü kullanarak telefonla 850 bin lira dolandırdılar
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.