GündemFETÖnün 4 aşamalı eylem planı bulundu

FETÖ'nün 4 aşamalı eylem planı bulundu

İstihbarat birimlerinin raporuna göre bir FETÖ operasyonunda basılan evde hainlerin çöküşteki örgütü yeniden canlandırmak için hazırladıkları 4 aşamalı eylem planı bulundu.

Haber MerkeziDiger
Özel Harekat Polisleri
Özel Harekat Polisleri

İstihbarat birimleri, FETÖ ile mücadelede gelinen aşama ve terör örgütünün aldığı pozisyonu analiz eden bir rapor hazırladı. FETÖ'nün yeniden toparlamak için harekete geçtiğin tespit eden istihbarat birimleri bir örgüt evine yaptıkları baskında, "Örgütü canlandırmak için hazırlanan 4 aşamalı eylem planı"nı ele geçirdi. Kamuda çalışan kriptoları korumayı, tutuklu militanları motive etmeyi, öncelikli olarak yardım sağlanacak aileleri belirlemeyi ve rezerv finans tespiti yapmayı öngören planı hayata geçirmeyi amaçlayan FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında 'hasar analizi' yaptığı da anlaşıldı.

KRİPTO HAİNLER TOPLANTI YAPMIŞ!

Kripto FETÖ'cülerin çekirdek ekiple mini toplantılar yapmaya başladığı belirlendi. Sabah gazetesinde yer alan habere göre emniyet birimleri çeşitli illerde örgütün toplantılarına suçüstü baskınlar düzenledi. Raporda bu baskınlarda elde edilen veriler de kullanıldı. Raporda, çöküşteki FETÖ'nün militanlarını motive etmek amacıyla tutuklulara ve yakınlarına Türkiye ile ilgili hayali karanlık tablolar çizilerek "her şeyin değişeceği" mesajını verdiği ifade edildi. FETÖ, halen devlet kurumlarında çalışan kripto elemanlarına deşifre olmamaları için uyarılarda bulunurken örgüt faaliyetleri için yurtdışından para transfer etmeye çalıştıkları belirtildi. Terör örgütünün 'yeniden canlanma' planına karşı FETÖ operasyonlarının genişleteceği ifade edildi.

Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.